Sanne de Jong “Ernstig goed gelukt”
15 maart 2022, 14:45
Sport
Sanne de Jong is ruim twee weken geleden met vijf paarden vertrokken naar het Italiaanse Montelibretti. “Ik ging hierheen om weer ritme op te doen na het winterseizoen”, vertelt Sanne. “En dat is ernstig goed gelukt. Ik ben enorm blij en tevreden hoe alle vijf de paarden het hebben gedaan. Ik heb tien crossen gereden en alle tien foutloos.”
“Ik verwacht veel van deze paarden” “De eerste wedstrijd liepen Jersey MBF (v. Finonacci) en Jarelly MBF (v. Wietvot) een korte 2*. Dit deden ze allebei al ontzettend goed en behaalde een top tien klassering.. Met Jersey MBF heb ik de tweede week een lange 3* gestart. Daar deed hij er nog een schepje bovenop en werd derde. Jarelly MBF liep een goede wedstrijd korte 3*. Beide paarden zijn in eigendom van fokker Ad Verkerk. Ik verwacht veel van deze paarden en hier in Italië hebben ze ook echt weer laten zien hoe goed ze zijn. Deze merries zijn pas acht jaar en krijgen alle tijd om te leren en sterker te worden, dat ze het nu al zo doen, maakt me trots”
Twee jonge paarden “Ook had ik twee jonge zesjarige paarden mee. Larosaleen (v. Karandasj), die ik samen met mijn moeder in eigendom heb, zij was vorig jaar al kampioen bij de vijfjarige eventingpaarden en maakte hier haar internationale debuut met een 3e plaats in de 1* het eerste weekend en het tweede weekend liep ze haar eerste 2* cross foutloos uit. Captain Thin Lizzy, in eigendom van Jos Houben, was de andere zesjarige die mee was, ook voor haar was het haar internationale debuut en dat deed ook zij met een goede wedstrijd in de 1* het eerste weekend en een foutloze 2* de tweede week.
Enorm veel geleerd “Beide paarden gingen mee voor de ervaring. En dat hebben ze zeker opgedaan. Ze hebben enorm veel geleerd en hebben het ontzettend goed gedaan. Met een zesjarige rijd je hier natuurlijk niet om te winnen, maar vooral om ze een goede ervaring te geven. Dat is super gelukt en ik kijk uit naar de volgende wedstrijd.”
Persoonlijk record “En dan is er Enjoy (v. Cartano) . Het eerste weekend liep zij 3* en was het gevoel goed, maar was ze nog iets te gebrand waardoor er wat foutjes ontstonden ik de dressuur. Ik mocht zeker niet mopperen , maar de fine tuning was er nog niet helemaal. De cross liep ze simpel foutloos uit en werd uiteindelijk 8e. Het tweede weekend was ze fantastisch. In de korte 4* behaalde we een persoonlijk record in de dressuur. Ik kwam met -28.10 en voorlopig eerste de ring uit. Ook het springen ging top. De cross was technisch en moeilijk binnen de tijd te rijden. Ik heb zo hard als verantwoord was gereden, maar door de vele combinaties en bochten, was de tijd halen lastig. Ik was tien seconde buiten de tijd, wat de tweede snelste tijd was, waarmee ik de eerste plaats niet meer uit handen heb gegeven.”
Een lange rit naar huis “Nu zijn we onderweg naar huis. Zondagavond zijn we vertrokken. In de nacht kwamen we in Noord- Italië aan. Daar hebben we de paarden een paar uur op stal gezet. Maandagochtend zijn we weer op tijd verder gegaan en in de avond hopen we thuis te zijn. Mama en ik rijden om de beurt . Thuis ga ik eerst kijken hoe de paarden het doen. En dan kijk ik wel weer wat de planning wordt voor de komende periode. Met Enjoy heb ik het WK in Pratoni Del Vivaro als doel. Deze vijf paarden zijn wel de paarden waar ik op dit moment mij internationaal op ga richten. Ik heb ook nog wat jonge paarden staan, maar die moeten eerst nog veel leren in de training en op nationale evenementen.”
Bron: De Hoefslag
\