Denise van der Lee met Jacquino
Denise van der Lee met Jacquino Paardensportfoto.nl/Boelo Meijer

Denise van der Lee over dubbel debuut Prix St. George: “Heel erg gaaf”

Sport

“In 2017 verkocht ik Versace naar Amerika. In het begin ging dat super, ze wonnen alles met hem. Maar na een half jaar wilde Versace niet meer. Achteraf bleek dat hij daar te veel en te zwaar werd getraind, veel zwaarder dan dat ik altijd gedaan had. Hij kon er niet aarden en ze namen contact met me op. Ik heb hem toen teruggenomen”, vertelt Denise.


Noa van de Wetering met Versace - Paardensportfoto.nl/Boelo Meije

Pensioen

Denise pakte Versace bij thuiskomst weer op en startte een paar keer Lichte Tour. Ze behaalden elke keer rond de 70%. Toen Versaces achttien jaar oud was, raakte Denise zwanger. “Ik vond dat een goed moment om hem met pensioen te laten gaan, hij had immers zóveel voor me gedaan!” Versace ging ongeveer twee jaar lang met pensioen, tot Denise merkte dat hij zich verveelde. “Dat was het dus ook niet... Ik plaatste een oproep online, met de vraag of er mensen waren die het leuk vonden om hem te verzorgen. Als de klik er was mocht diegene van mij ook rijden, maar dat was niet het doel. Ik zocht iemand die hem aandacht wilde geven.”

Noa van de Wetering

Via deze weg kwam Denise in contact met Noa van de Wetering: een jonge, super fanatieke amazone. Doordat ze Z had gereden bij de pony’s, mochten ze gelijk Z starten.

“Ik waardeer de grote inzet van Noa en haar moeder enorm. Ze kwamen in weer en wind naar mij om Versace te rijden. Ik heb alleen een buitenbaan en het was daardoor niet altijd ideaal, maar ze waren er wel. Daarnaast overlegden ze alles, vroegen om advies en waardeerden de kans die ze kregen enorm. Daarom heb ik na vier maanden aangegeven dat ze hem mee naar huis mochten nemen met de boodschap: ‘Als er wat is, dan bel je maar’. We hebben het management goed doorgesproken en ik krijg regelmatig foto’s en filmpjes doorgestuurd. Daarnaast komen ze ongeveer één keer per maand naar mij voor een les en als ik weg ben rijdt Noa mijn Prix St. George paard Jacquino (v. United). Dat vindt ze ook super leuk om te doen.”


Noa van de Wetering en Versace tijdens een van de eerste ritjes - Privebezit

Prix St. George

Afgelopen weekend was het dan zover. Noa debuteerde met Versace in de Prix St. George en Denise debuteerde met Jacquino (v. United), de 9-jarige opvolger van Versace, in dezelfde klasse. “Dat was echt heel gaaf. Sowieso vind ik het heel knap dat Noa Versace binnen een jaar weer terug op niveau heeft, ondanks zijn 21-jarige leeftijd. Daarnaast was het ook heel gaaf dat mijn jonge paard nu ook een Prix St. George-paard is. Ik ben dus eigenaar van twee super paarden!”

Toch zal Noa hem niet vaker Prix St. George starten. “Dit niveau is natuurlijk best zwaar, en al helemaal voor zijn leeftijd. We hebben daarom in goed overleg besloten dat ze Junioren met hem gaat rijden. Die proeven vragen iets minder van hem en zo kan Noa nog zo lang mogelijk van hem genieten. Maar Versace, die verkoop ik nooit meer.”

Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan

Foto: Paardensportfoto.nl/Boelo Meijer

 Noa van de Wetering met Versace (v. Ronaldo)
Noa van de Wetering en Versace tijdens een van de eerste ritjes