Margje Janssen: “Super fijn om naast een jong paard een ervaren paard te trainen”
29 april 2022, 07:50
Dressuur
Naast Elma (v. Jazz) brengt Margje Janssen nu ook haar jonge merrie uit in de wedstrijdring. Met de vijfjarige zelfgefokte en zelf opgeleide Mealin (v. Franklin) reed ze zondag in Ottersum naar de eerste en tweede plaats in het L2.
“Ik wist het meteen” “We hebben Mealin zelf gefokt uit onze eigen fokmerrie. Ik ken haar al sinds ze veulen is en ben er sindsdien ook al mee bezig. Ik heb haar zelf zadelmak gemaakt, daarna heeft ze een veulentje gekregen en nu ben ik sinds een half jaar weer met haar aan de slag om haar verder op te leiden. We zijn lekker op wedstrijd aan het gaan en dat gaat heel erg goed! Ik voelde meteen dat ze een topper zou worden toen ik er voor het eerst op zat!”, vertelt Margje.
Leuk jurycommentaar “Sinds oktober zijn we fanatiek wedstrijden aan het rijden en ook afgelopen weekend ging het heel erg goed. Het was voor haar de eerste keer op gras, maar ze liep eigenlijk wel heel erg fijn. Ik vind het vooral belangrijk dat ze een goede ervaring overhoudt aan wedstrijden, dus ik was heel erg blij dat ze lekker ontspannen was, goed op mij lette en ik er goed aan kon rijden. Het is super leuk om te horen dat de jury’s dat ook kunnen waarderen! De ene jury vond ons een mooie combinatie en zei dat ze er echt van genoten hadden. De andere zei dat ze het een geweldig paard vond en dat ik daar zuinig op moest zijn. Dat is natuurlijk echt super leuk om te horen!”
“Ze pakt alles snel op” “Mealin is super werkwillig en leert heel erg snel. In de trainingen pakt ze alles ontzettend snel op. Ik ben sinds ze jong was meteen met haar de bossen in gegaan, zodat ze al veel dingen zou zien. Ik merk nu op wedstrijd wel echt dat ik daar profijt van heb!” De combinatie reed afgelopen weekend met 69,00% en 67,17% naar d eerste en tweede plaats.
Opvolger Met haar andere paard Elma heeft Margje onlangs de overstap gemaakt naar de young riders. “Bij de junioren zijn we internationaal heel succesvol geweest, dus nu moeten we gaan groeien in de young riders. Het zijn andere proeven die we echt nog een beetje eigen moeten maken. Ik hoop met haar binnenkort ook weer internationaal te starten. Elma is vijftien en begint al een stukje ouder te worden, dus Mealin is als opvolger bedoeld! Elma kent alle trucjes, dus daar kan ik veel op leren. Mealin kan ik met die kennis dan verder opleiden. Het is echt heel erg fijn om naast een jong paard ook een ervaren paard te rijden!”
“Lekker het bos in” Ik hoop volgend jaar richting het Z te kunnen gaan met Mealin. We zijn al bezig met wat oefeningen en die pakt ze heel erg goed op! Daarnaast wil ik natuurlijk proberen zo ver mogelijk te komen met haar, maar voor nu vind ik het vooral belangrijk om ook nog lekker naar het bos te gaan en rustig verder te trainen”, sluit Margje af.
Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via webredactie@mediaprimair.nl is niet toegestaan
Foto: Michèle Clermonts Fotografie