Afbeelding
Foto: Prive bezit

Britt Hengeveld: “Ik wil zo hoog mogelijk komen in de sport”

Springen

De regelmatige bezoekers van springwedstrijden in Overijssel kennen haar misschien wel. Britt Hengeveld (24) die met haar paarden Leejantien (Mylord Carthago x Lord Z) en Ulysse de la pomme d’or Z (Untouchable x Contendro II) opvalt in de springpiste. Britt is gedreven, fanatiek en vol passie voor haar paarden en de sport.

Als kind was Britt al helemaal gek van paarden, maar in eerste instantie waren haar ouders niet zo enthousiast over het idee om te gaan rijden. Een vakantie in Zeeland bracht daar verandering in. Terug van vakantie, begon ze op een manege.

Kwisnie

Rond haar tiende jaar ging haar droom in vervulling toen ze haar eerste eigen pony kreeg: Kwisnie. Een pony waarvan de afstamming onbekend is, met heel veel talent voor het springen. En zo werd de keuze voor het springen makkelijke gemaakt. “Kwisnie kon ongelofelijk hoog springen,” vertelt Britt trots. Ze heeft haar pony altijd gehouden, totdat ze twee jaar geleden overleed. “Ze was echt een super pony, ik heb veel met haar meegemaakt en veel van haar geleerd” blikt ze met een glimlach terug.

Heerlijk trainen

 Op dit moment richt Britt zicht op het opleiden van haar twee paarden KWPN’er Leejantien en de Zangersheide geregistreerde Ulysse de la pomme d’or Z. Thuis heeft ze vier stallen, waarvan er twee door haar paarden worden bezet. “Leejantien springt op 1.20-niveau en Ulysse op 1.10,” vertelt Britt enthousiast. “Het is heerlijk om hier thuis te kunnen trainen met de twee paarden, maar ik spring zeker niet iedere dag, gemiddeld maar een keer in de week en daarnaast natuurlijk in het weekend op concours. De springtraining richt zich ook eerder op het gymnastiseren.”


Britt Hengeveld omschrijft haar stermerrie Leejantien (v. Mylord Carthago)  als een echte diva die ‘aan staat’ zodra ze de ring in rijdt.- Foto: Privebezit

Diva en zenuwpees

 Hoewel beide paarden goed kunnen springen, zijn ze heel verschillend qua karakter. “Leejantien is echt een diva: thuis heel lief, al kan ze op stal soms een beetje een druktemaker zijn. Op de wedstrijden gaat ze door het vuur, dan staat ze echt ‘aan’ ” legt Brit uit.

Ulysse is juist altijd heel braaf en kalm, maar op wedstrijden kan hij een beetje nerveus worden. “Ik moet hem dan rustig houden, want hij kan spanning opbouwen, en dat komt het rijden van het parcours niet ten goede. Als ik de rust erin kan houden dan is het een fantastisch paard in het parcours” legt Britt gedreven uit.


Britt Hengeveld tijdens de KNHS Indoorkampioenschappen 2024 met Ulysse de la pomme d’or Z- Foto: Privebezit

Leren in de praktijk

Britt werkt bij springruiter Pim Mulder, waar ze veel leert door mee te kijken en Pim kijkt natuurlijk ook regelmatig met haar mee en geeft haar dan tips. “Het is een perfecte combinatie: ik zie elke dag professionals aan het werk en kan die kennis meteen gebruiken bij mijn eigen paarden,” vertelt ze.

Britt wil zo ver mogelijk komen in de springsport en met haar twee paarden, is het einde van de mogelijkheden nog lang niet in zicht.

Toekomst

Natuurlijk is bij Britt de discussie rondom het paardenwelzijn en de sport niet ontgaan. Ze benadrukt dat je altijd goed voor je paarden moet zorgen. Als je paard lekker in zijn vel zit, is het geen probleem om er mee te rijden. Voor haar is de paardensport dan ook zondermeer een sport met een mooie toekomst. 

“We kunnen gewoon blijven rijden, wat wel belangrijk is dat we de paarden altijd goed verzorgen en rekening houden met hun behoeftes. Dat gaat verder als een schone stal en genoeg voer. Ook is het bijvoorbeeld belangrijk dat ze lekker naar buiten kunnen en sociaal contact met elkaar hebben.” legt ze uit.

Zoe Jansen voor Hoefslag

Britt Hengeveld
Britt Hengeveld