47 minuten geleden
Dressuur
Angela Cornet (25) vormt sinds september 2022 een combinatie met haar verzorgpaard Klaske. Vanzelf ging dat niet. Eerst zag ze de merrie helemaal niet zitten en was ze bang om op haar te rijden. Inmiddels rijden de twee dressuurwedstrijden en hebben ze nog maar één winstpunt nodig om de B uit te zijn.
Vóór Klaske verzorgde Angela jarenlang de Fries Hessel, die was afgekeurd als rijpaard. “De eigenaar wilde dat ik eerst een band met hem opbouwde. Die band werd zo sterk dat ik toch met hem mocht rijden, vooral naar buiten. Op 23 december stak iemand vuurwerk af en toen is hij er met me vandoor gegaan. Ik ben er heel hard af gevallen en sindsdien had ik niet echt meer dat vertrouwen”, laat Angela weten.
Niet mijn type
Na het overlijden van Hessel ging Angela verder met Tessa, een oudere merrie die ze graag wilde rechtrichten. Al snel merkte ze dat Tessa meer een paard was om lekker naar buiten te laten gaan. Klaske stond toen al heel lang op stal.
“Ik vond dat paard verschrikkelijk. Ze poepte, plaste en hinnikte overal waar ze stond. Maar ik wilde heel graag weer rijden en uiteindelijk wedstrijden doen, dus ben ik toch de uitdaging met Klaske aangegaan. Ik was echt bang, omdat ik wist dat ze heel lelijk aan de haal kon gaan. Ik ben een uur gaan stappen in de bak, voltes gaan rijden, toen gaan draven en een keer een galopje geprobeerd. Vorig jaar ben ik met een stalgenootje met haar naar het bos gegaan. Dat had ik nooit durven dromen.”
Eén winstpunt
Vorig jaar werd Angela kampioen van een onderlinge wedstrijd op haar vereniging. “Ik dacht: je hebt niks te verliezen. Na die wedstrijd had ik een besefmoment. Dit heb ik samen met Klaske gedaan, dat had ik nooit kunnen dromen. Ik heb heel snel een startpas aangevraagd.”
Bij hun eerste officiële wedstrijd reden ze twee winstpunten. “Dat maakte me echt helemaal niks uit. Ik vond het een heel gaaf gevoel dat ik met haar op een onbekend terrein een B-proef kon doorrijden.” Dit outdoorseizoen volgden er vijf wedstrijden, vaak met complimenten van de jury.
“Nu hoef ik nog maar één winstpunt en dan mogen we L1 starten. Ik zou haar heel graag willen kopen, maar financieel wordt het hem niet. Ik zou het heel gaaf vinden om het L uit te zijn, al is het L1 of L2. En al duurt het twee jaar, het gaat om de ervaring en dat we er samen van genieten.”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Chloe Linford