Nederlandse springruiters winnen EEF Longines Nations Cup in Kronenberg: “In eigen land winnen is fantastisch”
18 mei 2024, 08:36
Springen
De vier springruiters van TeamNL hebben in Kronenberg opnieuw een editie van de EEF Longines Nations Cup gewonnen. Onder leiding van bondscoach Vincent Voorn wonnen ze de tweede EEF Nations Cup op rij. “In eigen land winnen is fantastisch”, is de bondscoach tevreden.
‘Hij kwam nergens in de buurt van het hout’ “Mannheim was geweldig om te winnen, veertien dagen geleden en voor het tweede jaar op rij”, vertelt Voorn. “Maar in eigen land winnen is echt fantastisch. We wilden hier met een sterk team rijden en namen twee twee nieuwe paarden, Denver en Sirocco, mee.” Michael Greve reed als eerste starter met de negenjarige Denver twee foutloze rondes. “Hij kwam nergens in de buurt van het hout. We proberen altijd het beste naar boven te halen. Als eerste starter probeerde ik zo snel als het kan en dan zien waar het eindigt. Dat was op de hoogste trede. Dat is mooi”, aldus Greeve.
Foutloos resultaat Matthijs van Asten was sinds lange tijd terug in het team. “Ik weet niet eens meer hoe lang dat geleden is”, aldus de winnaar van de Grote Prijs van Eindhoven vorige week. Zijn paard Sirocco liet al het hout in de lepels liggen waardoor TeamNL net als Canada na twee omlopen een foutloos resultaat had staan op het scorebord. Henk Frederiks stond vorig jaar met het team al een paar keer op het podium. In Kronenberg bleef hij opnieuw beide rondes foutloos met zijn hengst Impian D.
‘Abnormaal in vorm’ “Dat resultaat kan niet beter”, lacht Lars Kersten, die zowel in Kronenberg als in Mannheim mee reed. “Ik had deze keer geluk met mijn teammaten, die waren abnormaal in vorm. Mijn paard Chuck vh Marienshof sprong ook goed, maar niet niet zoveel geluk en in allebei de rondes een fout.” De overwinning voor Nederland in Kronenberg is een hele mooie opsteker, maar levert geen punten op in de richting van de halve finale van de EEF Longines series in Deauville.
Sankt Gallen In Denemarken kwam er nog een Nederlands team aan de start in de EEF Longines Nations Cup in regio Noord. Het team werd vijfde met een dubbel foutloos resultaat van Mans Thijssen met Joviality en nulrondes van Gerben Morsink met Navarone Z. Iris Michels bleef met Bugao de l’Abbaye ook foutloos. De volgende landenwedstrijd voor TeamNL is op 31 mei in Sankt Gallen waar bondscoach Jos Lansink met vier combinaties aan start komt in de FEI Longines League of Nations op vijfsterren niveau.
Klik hie r voor de volledige uitslag.
Bron: KNHS
Foto: Digishots