Josette de Graaf: “Escudo is mijn Once in a lifetime-paard”
1 september 2023, 14:39
Sport
Acht jaar geleden kocht Josette de Graaf Escudo Velvet (fokker Ron Henze uit Lemmer) een springpaard dat niet helemaal geschikt leek voor het hogere werk. Dat was het begin van een bijzonder mooi avontuur.
“Toen mijn dochter en ik de advertentie van Escudo zagen, zijn we er gelijk heengegaan. Door lichamelijke klachten kon ik toen even niet rijden, maar mijn dochter is erop gegaan en zei gelijk: ‘Strik erom en meenemen!’ Ze was razend enthousiast over hem”, vertelt Josette.
Recreatie en sport “Ik rijd voornamelijk recreatief. Ik vind wedstrijden wel leuk, maar niet als ik zelf moet rijden. Dan word ik veel te zenuwachtig. Nee, laat mij maar aan de zijlijn staan dan”, vertelt Josette. Haar dochter reed inmiddels fanatiek eventing, en nam Escudo in het jaar na de aankoop mee voor een eventingwedstrijd. “Hij was toen het vierde paard dat ze uitbracht. Dat deed hij geweldig. We kochten hem eind 2015. In 2016 werden ze Zeeuws kampioen in het L en nog geen maand later wonnen ze hun debuut in het M. Ze werden in die klasse ook weer Zeeuws kampioen.”
Uiteindelijk starten Escudo en Josette’s dochter tot en met internationaal 2*. “Ik reed hem tussendoor recreatief en dressuurmatig en dat doe ik nog steeds. Escudo kan alles, hij is zó bijzonder!”
Meerdere ruiters In de tussentijd heeft Escudo het springexamen gedaan van de Orun-opleiding in Ermelo, met een kennis van Josette. “Daarnaast heeft hij een ruiter die springen erg eng vond onwijs veel vertrouwen kunnen geven, heeft tot en met Z1 dressuur gelopen met een ander en is daarnaast perfect in de omgang. Ik ben weleens met hem op vakantie geweest, en kan hem ook alleen meer naar buiten of mee naar het strand nemen. Escudo zal nooit een stap verkeerd doen, is super veelzijdig en laat je nooit in de steek. Dat is toch bijzonder, voor een paard dat ook internationaal gelopen heeft? Hij is echt een once in a lifetime paard.”
Goud Zelfs de hoefsmid is wel van Escudo. “Hij plant Escudo vaak op maandagochtend. Dan zegt hij vaak ‘Wat een heerlijke start van de week, om met Escudo te beginnen!’ Dat is het voor mij ook, dus dat is heel fijn om te horen!”
“Iedereen die Escudo gereden heeft, heeft veel van hem geleerd. Hij heeft bijzonder veel mensen geholpen, vertrouwen gegegeven of zelfs meer dan dat. Escudo is echt een gouden paard, hij gaat nooit meer weg.”
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan