Floor de Bie droomt van Grand Prix-debuut: “Op Jagger kan ik echt vertrouwen”
19 juni 2023, 11:19
Dressuur
Nadat ze haar young riders-paard anderhalf jaar geleden heeft verkocht, timmert Floor de Bie nu opnieuw aan de weg in de dressuursport met haar negenjarige Jagger (v. Desperado). De amazone brengt de ruin momenteel succesvol uit in het Z2 en hoopt door te groeien naar de Grand Prix.
Ambitieus Floor en Jagger vormen nu zo’n anderhalf jaar een combinatie. “Ik heb mijn vorige paard verkocht, omdat wij af en toe niet op één lijn zaten. Hij was een beetje een aparte. In principe vond ik dat niet erg en was het een mooie uitdaging, maar hij liet mij op belangrijke wedstrijden soms wel eens zitten. Aangezien ik de ambitie heb om verder de sport in te gaan en ik internationale wedstrijden wil rijden, besloot ik voor hem een ander fijn huisje te zoeken en op zoek te gaan naar een paard dat zelf ook veel plezier haalt uit het rijden van wedstrijden”, vertelt ze.
“Op hem kan ik vertrouwen” “Jagger liep bij zijn vorige eigenaresse Z1, dus er was al een mooi begin gemaakt. Hij is heel braaf, nuchter, werkwillig en makkelijk te rijden. Een klein kind kan er bij wijze van spreken zo op wegrijden, dus hij is een stuk stabieler en betrouwbaarder. Vorig jaar hebben we een aantal keer Z1 gestart en nu rijden we Z2. We hebben echt de tijd genomen voor de oefeningen. Hij doet enorm goed zijn best en laat mij niet zitten, wat ik ontzettend fijn vindt. Op hem kan ik echt vertrouwen.”
Grand Prix-droom Op haar laatste wedstrijd in Groesbeek reed de combinatie naar een mooie derde plaats met 65,71%. “We zijn thuis al rustig verder aan het werken richting het ZZ-Licht. Jagger vindt sommige dingen nog wel lastig, maar hij pakt het verder goed op en doet echt zijn best voor me. Ik wil eigenlijk zo snel mogelijk door naar het ZZ-Licht en hoop uiteindelijk natuurlijk in de Grand Prix uit te komen. We zijn nog niet bezig met de piaffe en passage, maar ik denk wel dat hij daar talent voor heeft. Ik hoop de komende tijd met hem richting ons Prix St. Georges-debuut te werken, aangezien ik zo snel mogelijk weer internationaal wil starten.”
Opvolger Naast Jagger heeft Floor ook de vierjarige Odjendy (v. Escamillo x Jazz x Rousseau) op stal staan. “Haar hebben we zelf gefokt, dus dat is super leuk. Het is een enorm groot paard en ze is nog heel jeugdig, dus we nemen alle tijd voor haar. We willen niks overhaasten. Ze heeft nog een lange weg te gaan, maar pakt alles verder wel goed op. Het lijkt me mooi om met haar uiteindelijk ook richting het hogere niveau te gaan werken. We zien wel hoe het loopt, maar ik denk dat ze een mooie opvolger van Jagger zou zijn”, sluit ze af.
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.
Foto: Demi Smit Fotografie