Myrthe Nieman en Fayro
Myrthe Nieman en Fayro Foto: NH Photo/Norine Habekothé

Myrthe Nieman: “Vroeger was het pittig, maar nu werkt zijn scherpe en sensibele karakter in ons voordeel”

Dressuur

Myrthe Nieman en haar dertienjarige Fayro Armani (v. Armani) hebben de afgelopen zeven jaar hard gewerkt om van de B naar het ZZ-Licht en de young riders te groeien. Hoewel de combinatie zich niet optimaal kon voorbereiden op haar wedstrijd van vorige week, wist ze toch de eerste en tweede plaats op naam te schrijven in het ZZ-Licht. 

Overstap

Vanwege haar lengte maakte Myrthe op twaalfjarige leeftijd al de overstap naar de paarden met de toen nog vijfjarige Fayro. “Zijn chique uitstraling en lieve karakter spraken mij vanaf het begin al aan. Ik heb bij de pony’s Z gereden, dus ik had meteen de intentie om ook met Fayro de sport in te gaan. We zijn samen in de B begonnen en hebben door de jaren heen toegewerkt naar waar we nu zijn”, vertelt ze.

“Nu werkt het in ons voordeel”

Na jaren van hard werken rijdt de combinatie nu op ZZ-Licht en young riders-niveau. “Toen we hem kochten was hij pas een half jaar onder het zadel, dus het was heel erg leuk om hem zo van alleen de basis naar dit niveau te kunnen rijden. Fayro is een heel scherp paard, dus als meisje van twaalf had ik vaak genoeg mijn handen vol aan hem. Hij is heel erg sensibel en kan soms wat schrikkerig zijn, maar door de jaren heen heb ik goed kunnen leren hoe ik daarmee om moet gaan. Waar het vroeger enorm pittig was om hem te rijden, is hij nu heel fijn op mij gefocust en kijkt hij bijna nergens meer naar, waardoor dat scherpe en sensibele juist in ons voordeel werkt.”

Voorbereiding

Afgelopen weekend reed de combinatie naar een eerste en tweede plaats in het ZZ-Licht. “Een maandje geleden heeft Fayro een klein ongelukje gehad, waardoor we even rustig aan moesten doen en onze voorbereiding op deze wedstrijd niet optimaal was. Gelukkig hebben we toch nog mee kunnen doen aan deze selectie en fijne scores kunnen halen. Op de eerste dag haalden we 67,7% en de tweede plaats, en op de tweede dag 65,7% en de eerste plaats. Ik kwam met een fijn gevoel de ring uit en was super tevreden. We zijn voor de zekerheid niet op vol vermogen gegaan, maar ik ben blij dat we toch zijn kunnen gaan en dat we nu nog een maandje hebben om hem op topniveau te krijgen voor de regiokampioenschappen.”

Doorstromen

“Ik heb nog één jaar bij de young riders, dus ik hoop ook daarin binnenkort weer te kunnen starten, eventueel ook internationaal. Hij heeft aanleg voor de piaffe en passage, dus als alles goed verloopt, wil ik uiteindelijk doorstromen naar de U25. Ik wil graag zo ver mogelijk komen met hem, dus ik ben benieuwd waar het schip strandt. Ik zit momenteel in mijn derde jaar van HBO Rechten, dus het is af en toe best lastig plannen met school en alle wedstrijden. Ik zou het heel leuk vinden om in te toekomst naast Fayro nog een tweede paard te kunnen uitbrengen in de topsport!”, sluit ze af. 

Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.