Afbeelding

Angela Krops: “De stijgende lijn te pakken sinds het knopje om ging”

Isa Wessels
Dressuur

Angela Krops en Sir Joep (v. Sir Donnerhall ll OLD) zetten goede resultaten neer op de dressuurwedstrijd in Vlagtwedde. Met een score van 197 punten greep de combinatie de tweede plek op M1-niveau.

Kloppend gevoel

“Ik vond het heel goed gaan. We rijden nog maar net M1 en het galopgedeelte is nog best lastig omdat hij aardig groot is met zijn 1.75M”, begint de amazone te vertellen. “Maar ik merk nu wel dat de oefeningen steeds netter worden en dat de punten meer omhoog gaan. De schouderbinnenwaarts en stap gingen heel goed, daar is hij heel constant in. Mijn gevoel klopte daarom ook wel bij de punten die ik kreeg.”

Vallen en opstaan

De amazone kocht de ruin in maart 2019 op 4-jarige leeftijd, hij was toen net beleerd. “Bij de vorige eigenaar was de klik er gelijk. Tijdens ons eerste ritje thuis ben ik er gelijk afgevallen en heb ik mijn rug gebroken, dat was best heftig. Hierdoor kon ik in juni pas weer rijden en vanaf toen was het echt vallen en opstaan. Hij bleef explosief, dat knopje ging vorig jaar pas om. Pas toen ik hem er door doorheen kon rijden en hij niet constant uit zijn plaat ging, zijn we in de B begonnen.”

Kwaliteiten

“Ik heb hem gekocht om het Z te halen en die intentie heb ik nog steeds, want de kwaliteiten heeft hij zeker. Nu de knop na twee jaar eenmaal om is gaat het echt heel hard en is hij veel koeler in zijn hoofd. Momenteel trainen we rustig door om het M1 en M2 uit te rijden zodat we daarna richting het Z kunnen werken.”

Meertal

“Ik ben blij dat we nu wel het vertrouwen in elkaar hebben gekregen, wat zeker niet makkelijk was. Na het eerste ritje heb ik er wel aan getwijfeld of het goed zou komen en of hij wel braaf zou worden. De komende tijd heb ik regiokampioenschappen met de meertallen waarbij ons doel de Hippiade is, dat vindt hij zelf ook echt geweldig. Dan gaan zijn oortjes erop en merk ik dat hij het echt naar zijn zin heeft. Met mijn vorige paard heb ik het Z gehaald, ik hoop dat dat met Joep ook gaat lukken, misschien zelfs nog wel hoger.”

Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via webredactie@mediaprimair.nl is niet toegestaan 

Foto: Privébezit Angela Krops