Afbeelding
Foto: equnity

Fenna Vroone: “Heel veel stappen gemaakt het afgelopen jaar”

Dressuur

Fenna Vroone (19) reed veel paarden en pony’s voor anderen en heeft nu sinds een jaar haar eerste eigen paard IQ. De eerste paar maanden bestonden uit heel veel twijfels.

Ze studeert Paardenhouderij in Alkmaar. “Ik wist echt niet of ik de goede keuze had gemaakt om IQ te kopen. Ik voelde geen klik, hij schrok veel en we waren totaal geen team. Pas sinds een paar weken zit het vertrouwen goed. We weten nu wat we aan elkaar hebben en hoe we in bepaalde situaties handelen”, laat Fenna weten.

Op zijn gemak

Fenna heeft in de lastige periode veel overlegd met haar trainer, hoefsmid en zadelpasser. “Pas later bleek dat hij bij haar de eerste paar weken niet op zijn gemak was. Hij was gespannen, schrikkerig en niet fijn te rijden. Hij moest enorm wennen aan zijn nieuwe omgeving en alle prikkels die daarbij kwamen kijken.”

“Daarnaast ben ik slechthorend geboren. Ik heb het Pendred syndroom, maar door mijn gehoorapparaten kan ik alles goed horen. Gelukkig is daardoor alles mogelijk en heb ik er geen last van in de omgang met de paarden.”

Grote stappen

Inmiddels is de rust terug. “Ik heb niet opgegeven en we zijn rustig blijven trainen. Pas vanaf het moment dat we begonnen met het rijden van wedstrijden maakten we grote stappen.” Fenna en IQ mogen nu L1 starten. “Ik heb altijd gezegd dat ik heel graag naar het Z wil en dat als we dat behaald hebben, hij met pensioen mag. Hij is al twaalf jaar oud, dus ik verwacht dat dat een mooie timing wordt. Naast de dressuurtrainingen maken we ook regelmatig een sprongetje en we gaan regelmatig naar het bos.”

“Als ik terugkijk op het afgelopen jaar is het toch wel snel gegaan, terwijl dat niet zo voelt. Dat heb ik ook wel te danken aan de opleiding die ik volg. Ik heb daardoor de kans gereden om heel veel verschillende paarden te rijden en daardoor geleerd dat er heel veel verschillende manieren werken voor verschillende paarden. Er is geen standaard recept dat je kan loslaten op een paard, je moet altijd alles blijven afstemmen.”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: equnity