Afbeelding
Foto: Hanne Stuijk

Mireille van Es: “Voortgang zit hem niet alleen in het rijden”

Dressuur

Mireille van Es had meerdere pony’s en reed later jonge paarden voor een handelaar. Ze bracht ze uit in de lagere klassen, waarna ze dan verkocht werden. Op haar 21e kocht ze een eigen paard, die regelmatig met haar mee naar het werk ging bij de luchtmacht.

“Met dat paard deed ik dressuur, springen, crosstrainingen en hij is dus meegegaan naar mijn werk op de luchtbasis van Gilze-Rijen. Later behaalde ik mijn instructeursdiploma en ben ik gaan lesgeven op de manege waar ik begonnen ben”, laat Mireille weten.

Grote stappen

Inmiddels is ze actief in de sport met Manhattan (Glasgow vh Merelnest x Vancouver). Mireille rijdt de negenjarige ruin voor zijn eigenaresse. “Ik rijd hem ongeveer twee jaar en hij doet hij super goed. Ik heb hem een paar keer L1 gestart, maar hij mag op wedstrijd nog wel wat kilometers maken. Hij doet het thuis heel fijn, maar op wedstrijd lopen we tegen wat spanning aan.”

Toch zijn er ook al grote stappen gemaakt. “Toen ik met Manhatten begon was hij behoorlijk schraal en ik kon hem bijvoorbeeld niet zelf laden. Nu ziet hij er veel beter uit, ik kan hem zelf laden en als ik ergens anders wil trainen kan ik daar zelf met hem heen. Voor anderen zijn dat misschien kleine stappen, maar voor ons zijn het hele grote. De voortgang zit hem wat mij betreft niet alleen in het rijden.”

Pony’s thuis

Mireille is blij dat ze het zo kan combineren. “Ik heb hem niet gekocht, hij is nog steeds van de eigenaresse. We hebben thuis namelijk ook nog drie pony’s, die zijn wel van onszelf. Zij staan lekker aan huis en veel buiten, ik vind het daarom niet erg dat Manhatten ergens anders staat en ik daar niet de ‘volledige’ verantwoordelijkheid over heb.”

Mireille en Manhattan timmert hard aan de weg in de wedstrijdring. “Maar hij heeft nu even vakantie, ik ben namelijk zwanger van mijn tweede kindje. We hebben neen vijfjarige Shetlander, een jaarling en een driejarige Welsh A-pony. De oudste Shetlander spannen we af en toe in, dat vinden mijn partner en ik geweldig om te doen!”

Toekomst

Daarnaast worden drie- en vijfjarige pony’s gereden door twee jonge meiden die regelmatig bij Mireille zijn. “Mijn kinderen zijn er te jong voor, ik ben daarom super blij met die meiden! Daarnaast geef ik ook nog les op de rijvereniging hier in het dorp, dat vind ik ook heel leuk om te doen!”

“Tegelijkertijd ben ik super blij dat Manhattan voorlopig niet weg gaat en dat ik de volledige zorg van hem draag. Ik wil heel graag met hem naar het Z. Ik weet zeker dat hij dat kan, maar ik hoop dat ik het er op wedstrijd ook uitgereden ga krijgen!”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Hanne Stuijk