Vera Platje: “Het is een feestje om Maily op stal te hebben”
26 juni 2025, 07:00
Dressuur
Vera Platje (20) wilde eerste eigenlijk springamazone worden, haar vader deed dat ook, maar viel zo vaak van haar pony’s af dat ze besloot dressuur te gaan rijden. Na een succesvolle ponytijd werd het tijd voor de overstap naar de paarden.
Hoewel het eerst niet zo goed klikte met Maily Diamond (v. Daily Diamond), zijn de twee inmiddels onafscheidelijk.
“Ik ben in de paardensport terecht gekomen door mijn ouders. Zij hadden zelf paarden, mijn vader heeft een aantal goede springpaarden gehad. Deze stonden bij mijn opa en oma, die ook erg betrokken waren in de sport. Mijn ouders helpen me gelukkig nog steeds heel veel, zodat ik de paarden goed kan combineren met mijn studie geneeskunde.”
Eigen pony’s “Mijn broer begon met rijden en hij kreeg een B-pony van onze opa. Later kreeg hij een C-pony en kreeg ik zijn B-pony. Na een tijdje stopte mijn broer met rijden en werd de C-pony ook van mij, toen had ik er opeens twee. Ik was het gelukkigste meisje op aarde.”
“Ik begon met springen, maar omdat ik er zo vaak afviel heb ik gekozen voor de iets veiligere optie. Het schoot niet op als ik steeds een hersenschudding of een gebroken arm had. Dressuur ging gelukkig een stuk beter, het eerste seizoen werd ik gelijk kringkampioen met beide pony’s.”
“Later kreeg ik een D-pony waar ik uiteindelijk Z2 mee heb gereden. Ik wilde zo graag internationaal starten, maar toen begon de coronapandemie. Tegen de tijd dat ik weer kon starten, was ik te oud om nog internationaal te starten bij de pony’s. We gingen op zoek naar een paard en kwamen terecht bij een 3,5-jarige merrie. Ik wilde absoluut geen merrie, maar mijn ouders hebben me over weten te halen.”
Geen liefde op het eerste gezicht “Maily Diamond is ondertussen 3,5 jaar bij ons. In het begin had ik mijn twijfels over haar, ik vond haar een beetje klein en ze was niet helemaal wat ik wilde. Maar gelukkig kreeg ze een groeispurt en ging het op concours heel goed. Hoe langer ik haar reed, hoe meer ik erachter kwam dat het echt wel een goed paard is.”
“Steeds vaker valt het anderen ook op dat het een fantastisch paard is, maar ik wil haar het liefst voor altijd houden wat er ook gebeurt. Ik denk dat we nu zo goed klikken omdat we allebei een beetje apart zijn. Ze kan zo gek en wild doen, maar is tegelijkertijd zo werkwillig. Over het algemeen is het zo’n lief en vrolijk paard, dat maakt het een feestje om haar op stal te hebben.”
IBOP “Een hoogtepunt met Maily is toch wel de IBOP die we in 2023 gereden hebben. Dat wilde ik eigenlijk laten doen omdat ik dacht dat ik dat zelf niet kon. Mede dankzij de hulp en het vertrouwen van Vai Bruntink heb ik het zelf gedaan en dat pakte goed uit! We reden een mooie score en Maily werd keur en ster verklaard, daarbij werd ze opgenomen in het stamboek. Ik sprong een gat in de lucht van blijdschap en ben nog steeds heel trots.”
“Voor aankomende tijd hebben we het doel om Young Riders te rijden. Mocht dat niet lukken dan wil ik volgend jaar graag bij de U25 starten. Ik vind het heel bijzonder dat ik mee kan rijden in deze rubrieken met een zelf opgeleid paard. Als ik terugkijk moet ik lachen omdat ik eerst dacht dat ik haar tot M1 zou rijden en daarna zou verkopen. Nu moet ik daar niet meer aan denken, het is zo’n bijzonder paard dat ik in de toekomst een mini versie van haar wil!”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: FOTO4U.nl