Tahnee met Uwkje C
Tahnee met Uwkje C Foto: Daniëlle Vink Fotografie

Subtop | Tahnee Visser derde in het ZZ-Zwaar Waverveen met Uwkje C: “Ze is mijn hartenpaard”

Profielfoto Rianne de Bruin
Rianne de Bruin
Dressuur Subtop

Tahnee Visser scoorde met haar zeventienjarige Fries Uwkje C (Beart 411 x Wicher 334) in het ZZ-Zwaar 63,43% en 63,71%. Daarmee reed ze naar tweemaal een derde prijs in Waverveen. De amazone was ook de enige met een Fries tussen alle paarden. “Ze is nog maar drie jaar onder het zadel en nu loopt ze in de subtop. Dat is ontzettend gaaf.”

Klein, dikker en dapper

“Ik ben heel tevreden. Dit was voor ons de eerste keer in Waperveen en het waren vriendelijke, behulpzame mensen en een mooie accommodatie. De proef moet nog wat netter, want we hadden nog wat foutjes. De twee juryleden die er zaten waardeerden het vriendelijke, nette rijden met veel positief commentaar. Complimenten voor het nette rijden stond onder het protocol en dat vind ik belangrijk om terug te lezen. Uwkje blinkt uit in de uitgestrekte draf, daar begint ze steeds meer ruimte in te krijgen. We hebben een tijdje moeite gehad met de serie wissels, ook omdat het voor mij de eerste keer op dit niveau is. Daar loopt ze nu foutloos doorheen en dat maakt mij blij. De pirouettes doet ze altijd goed, ze heeft namelijk veel aanleg voor verzameling. Hoewel het nu nog niet nodig is, biedt ze al wel piaffe en passage aan. Haar instelling is enorm. In de training werken we aan het bewaren van de rust, want ze kan wel een beetje een driftkop zijn. Ze wil het graag goed doen en denkt heel erg met mij mee en vooruit in de proef. Daar lopen we nu wat tegen aan en dan sluipt er nog wel eens een foutje in. Mijn trainer Yorick Smit zei vanaf het begin: ‘ze is klein, dik en dapper’.”

Mini-stampertje

“Uwkje is op haar veertiende zadelmak gemaakt en ik rijd haar nu drie jaar, sinds november 2020. Daarvoor heeft ze negen veulens gedragen en twee icsi veulens gegeven. Aangezien haar kinderen het zo goed doen in de sport, was de vraag of ik haar wilde rijden. Ze is met haar 1.58 m een mini-stampertje, dat ze nu meeloopt in de subtop is erg gaaf. We zijn geselecteerd voor het NK Friese paarden en willen ook graag meerijden op het EK. Onze droom drie jaar geleden, was dat ze sport zou worden. Nu is onze droom om haar elite te krijgen. Onze kleine driftkop doet altijd haar best met een instelling die je wilt zien bij je paard. In Harich in februari liep ze voor het eerst een kür op muziek in het ZZ-Licht en werden we vierde. Op de keuring in Wolvega hadden ze voor het eerst de rubriek van duurzame merrie, waar we ook aan mee hebben gedaan. Daar mocht ze bij de laatste vier terugkomen, vanwege het grote aantal veulens, haar conditie en mooi droog beenwerk. Dat was het vermelden zeker waard. Fokker Gert Cent verkocht de merrie als veertienjarige fokmerrie aan de huidige eigenaren. Ze was pensioen klaar en had dag en nacht op het land gestaan. Nu is ze een volwaardig sportpaard en zelfs de fokker kon het niet geloven. Maar vindt het erg leuk.”

Hartenpaard

“De tijd tikt wel, want de merrie is al wat ouder. Maar met haar instelling loopt ze constant een klasse vooruit. Wat haar geweldig maakt, is dat ze op de wasplaats staat te trappelen om aan het werk te gaan en te kijken met grote ogen. Ze weet dat ze mee mag en daar geniet ze enorm van. Ze houdt van de aandacht en op wedstrijd gaan, dat maakt haar bijzonder. Ik heb nu ook een Toto Jr. veulen van haar, al heeft ze die niet zelf gedragen. Ze geeft zoveel goede sportpaarden, dat de eigenaar het een keer wilde proberen met een KWPN’er. We gaan zien wat dat wordt en hopelijk is dat mijn nieuwe topper. Maar Uwkje is mijn hartenpaard. Zo één als haar krijg ik nooit meer, ze is mijn bestie en qua karakter lijken we erg op elkaar. Ik hoop dat ze nog lang mee mag gaan en alles wat ze doet, is fantastisch. Ik ben blij dat ze dit voor mij doet en ik hoop dat ze elite mag gaan worden.”

Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan

Foto: Daniëlle Vink Fotografie