Carlijn Bijvank met Choco Prins en Princess
Carlijn Bijvank met Choco Prins en Princess Judith Kuivenhoven

Carlijn Bijvank: “Dit jaar wél naar het NK”

Sport

Carlijn Bijvank, een enthousiaste 15-jarige amazone, heeft een sterke band met haar pony Choco Prins. Choco is een 12-jarige NRPS pony en duo is al bijna 6 jaar samen. Carlijn was dus 8 jaar oud toen Choco bij haar kwam. Het is dus vanzelfsprekend dat ze veel hebben meegemaakt samen.

Naast Choco heeft Carlijn ook een prachtige palominokleurige tinkermerrrie, genaamd Princess. Zij is sinds 3 jaar bij Carlijn en kwam als gezelschap voor Choco Prins. “Mijn opa is fruitteler, en heeft daardoor veel grond. Hij vroeg zich af waarom we niet een stal bouwden bij zijn appelboomgaard. Toen dat gerealiseerd werd, had Choco natuurlijk wel gezelschap nodig.” Princess wordt inmiddels bijgereden door het nichtje van Carlijn en samen met haar moeder maakt ze regelmatig buitenritten met de pony’s. Haar moeder is ook vanaf jongs af aan besmet met het paardenvirus en heeft dat doorgegeven aan Carlijn.

Jong en weinig ervaring

Voordat Choco bij Carlijn kwam, had ze vijf jaar lang een Welsh pony als verzorgpony. Het begin van Carlijn en Choco samen was pittig. “Ik was acht jaar oud en Choco zes. We waren beide dus jong en hadden weinig ervaring, maar ik ben ontzettend blij met hoe het gelopen is. We waren op zoek naar een pony die voor altijd bij ons zou blijven, en dat is precies wat er met Choco gaat gebeuren!”

Samen hebben Carlijn en Choco veel geleerd. “Vooral in het begin kon hij erg schrikachtig zijn. Ik wist toen niet altijd goed hoe ik hiermee om moest omgaan en daarnaast raakte ik er zelf ook gespannen van. Choco kan nog steeds wel schrikken, dat zit nu eenmaal in zijn karakter, maar ik weet inmiddels hoe ik ermee om moet gaan. Al is er nog wel werk aan de winkel hoor. Hij is veel minder gespannen en ook het trailerladen gaat goed, maar ik wil leren hoe ik hem nóg meer rust en vertrouwen kan geven. Als dat lukt kan ik pas in elke situatie controle houden, maar daar helpt mijn instructrice Mirjam Riet ons super bij.”

Choco is naar eigen zeggen ‘een echt clowntje’. “Hij heeft een speels karakter en is ontzettend nieuwsgierig. Altijd als ik iets aan het doen ben kijkt hij nieuwsgierig mee. Daarnaast is hij buitengewoon werkwillig en intelligent, waardoor hij dingen super snel oppakt.”

Planning

Carlijn Bijvank heeft genoeg toekomstplannen en streeft ernaar om nog beter te worden in het van achter naar voren rijden. Eén jaar geleden hebben ze de wedstrijden weer opgepakt. Binnen dat jaar zijn ze succesvol door de B en L1 gereden en momenteel rijden ze L2. “Vorig jaar hadden we de kans om deel te nemen aan de Nederlandse Kampioenschappen in de B, maar helaas viel dat samen met onze eerder geplande vakantie. Dit jaar hoop ik echter wel deel te kunnen nemen aan het NK”, aldus Carlijn. “We hebben onze vakantie nu in ieder geval beter gepland”, vult haar moeder aan.

Carlijn is trots op de vooruitgang die ze met Choco heeft geboekt, vooral omdat ze van ver kwamen. Toch heeft ze ook duidelijke doelen voor ogen. Eén is om op een dag het Z te behalen. “En ik droom ervan om een keer een kür op muziek te rijden Ik had nooit verwacht dat we zo snel in de L2 zouden komen en ik denk daardoor dat het Z ook haalbaar zou moeten zijn.” Een doel dat focust op de kortere termijn is de regiokampioenschappen van Zuid-Holland. Het zou gaaf zijn als we daarna ook naar het NK zouden mogen. Daart trainen we in ieder geval hard voor!”

Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan

Foto: Judith Kuivenhoven