Jade van Schijndel: “Onwijs leuk om viertal te rijden”
24 mei 2023, 07:30
Sport
Jade van Schijndel (16) rijdt Z1 dressuur met haar opvallende Roosendaal’s Sunlight en ze trainen elke woensdagavond fanatiek met het viertal ‘De Hurricanes’. Begin dit jaar maakten ze hun debuut op Indoor Brabant.
Jade kreeg haar valkpony als vijfjarige. “Toen ik er voor de eerste keer op zat wist ik het gelijk: ‘Dit wordt hem’, zei ik tegen mijn ouders. Maar hij was nog redelijk groen en ik was pas twaalf jaar, dus we zijn samen gegroeid tot het niveau waar we nu zijn.” Over de opleiding heeft Jade niets te klagen. “Sunlight is een hele fijne en bewerkbare pony. We zijn eigenlijk in een stijgende lijn doorgegaan en zijn onderweg geen grote obstakels tegengekomen. Ondanks dat we beide alles nog moesten leren.” Doordat Sunlight erg stabiel is en niet snel schrikt, loopt hij met Jade voorop in het viertal.
Jade van Schijndel met Roosendaal’s Sunlight - Digishots
‘De Hurricanes’ Jade lest individueel bij Adri van Erp en met het viertal traint ze bij Miranda Hoezen. “Het viertal is eigenlijk ook ontstaan door Miranda. Zij is onderdeel van viertal Kánonne en geeft les op mijn rijvereniging”, vertelt Jade. “Zij heeft ongeveer twee jaar geleden tegen de ouders gezegd dat als er ruiters/amazones interesse hadden om een viertal op te richten, ze hen wel zou willen begeleiden. Zo is het viertal ontstaan”, vult haar moeder aan.
‘De Hurricanes’ begon als M-viertal, maar rijdt inmiddels Z. Hier worden oefeningen als travers en keertwendingen gevraagd. “Het viertal bestaat nu uit leeftijdsgenoten die ongeveer hetzelfde niveau rijden, dat is heel erg leuk. We kennen elkaar van de wedstrijden en zien elkaar daardoor soms twee keer per week! Altijd op woensdag en soms tijdens een wedstrijd in het weekend. Ons jongste lid is elf jaar oud.” Jade is erg te spreken over de groep. “Het is echt super gezellig bij ons. Eigenlijk is paardrijden natuurlijk een individuele sport, maar door het viertal voel ik me echt verbonden en betrokken bij anderen. Het brengt een soort samenhorigheidsgevoel met zich mee. Daarnaast zijn we heel goed op elkaar afgestemd, en dat werpt zijn vruchten af. Doordat we afgelopen jaar Brabants kampioen werden mochten we op Indoor Brabant rijden. Dat was echt super gaaf! Gelukkig vielen mijn zenuwen en de spanning bij Sunlight mee, want daardoor heb ik ontzettend genoten van die rit! Ik had nooit verwacht dat ik daar ooit zou mogen rijden”, vertelt ze.
Toekomst “Mijn doel is om met Sunlight internationaal te mogen starten dit jaar. Met het viertal willen we onze titel verdedigen, dus dat betekent dat we nogmaals Brabants kampioen kür op muziek Z willen worden. Daarnaast gaan we ook proberen om de titel Brabants kampioen klassieke kür binnen te slepen”, sluit Jade gedreven af.
Jade van Schijndel met Roosendaal’s Sunlight - Bembregts Fotografie
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Digishots & Bembregts Fotografie