Rachelle Buining reed met Jack Brown tweemaal naar een tweede plaats in het ZZ-Zwaar in Nieuw Leusen. De combinatie scoorde in de eerste proef 64,71% en in de tweede proef reden ze naar 67,23%. “Jack vond het wat spannend, dat is niet direct aan hem te zien, want hij wordt niet kijkerig. Maar ik voel dat hij zich dan terugtrekt.”
“Ik was nog niet direct helemaal tevreden, er zaten nog best wat kleine foutjes in. Hij was wat gespannen en het weer was winderig en regenachtig. Dat hielp ook niet mee. Door de spanning sprong hij de wissels in de eerste proef niet mooi door. Jack is een binnenvetter dus de spanning is niet altijd zichtbaar, maar wel voelbaar. In de tweede proef konden we al veel fijner rijden en was hij beter bij de les. Daar gingen we meer richting een foutloze proef. Achteraf gezien was ik wel heel blij met de scores, aangezien het nog veel beter kan. Dit is ook nog maar de derde keer dat we starten in het ZZ-Zwaar en hij blijft constant verbeteren. Daar ben ik er blij mee. Het hele beeld was harmonieus en vooral de draf was het meest stabiel. In de galop ontstonden wat foutjes door de spanning. De appuyementen en de uitgestrekte galop scoorde hij hoog op. Ook op de harmonie kregen we mooie cijfers met als commentaar: mooie combinatie en met veel harmonie gereden. Er zaten dus heel veel mooie dingen tussen met af en toe wat foutjes die in principe niet hoefden.” Vorig jaar werd de combinatie ZZ-Licht kampioen in Drenthe.
De amazone rijdt Jack Brown nu een jaar voor de eigenaar. Ze heeft aan huis een kleinschalige dressuurstal en reed een ander paard voor de eigenaar. Die vroeg aan Rachelle of ze Jack Brown ook wilde doorrijden. “Toen hij bij mij kwam had hij veel spanning met het rijden van wissels. We hebben veel tijd gestopt in de training om de ontspanning op te zoeken. Toen het thuis goed ging, kwam er op wedstrijd nog wel spanning bij kijken. Hij raakte nu ondanks de spanning niet in de stress en wist het beter te laten afvloeien. We kregen op een van de wissels zelfs een acht. Hij gaat mij ook steeds meer vertrouwen. Het klikte al gelijk vanaf het begin. We willen eerst nog meer ontspanning in de ZZ-Zwaar voordat we de overstap maken naar de Lichte Tour. Al denk ik wel dat we die stap dit jaar nog gaan maken. Wie weet kunnen we dan ook een keer internationaal starten. Er is voor nu nog meer ruimte voor verbetering en we blijven werken aan de gedragenheid en rust. Natuurlijk ook aan de ontspanning de series. Het is een heel lief paard en hij wil altijd zijn best doen. Hij raakt dan soms in paniek, omdat hij het niet verkeerd wil doen. Hij is afwachtend en timide en heeft echt je vertrouwen nodig. Ik merk dat hij mij steeds meer vertrouwt en we steeds meer een combinatie worden. Daar word ik blij van.”