Sharon Lübkemann Limburgs kampioen Z2 en wint ticket voor Indoor Brabant: “Super gaaf, daar wil iedereen wel rijden!”
2 februari 2023, 14:51
Dressuur
Sharon Lübkemann reed haar zelf opgeleide merrie La Chérie L’Espoir (v. L Espoir) naar de Limburgse titel in de klasse Z2. In de kür op muziek scoorden ze 74,33%.
Van stout naar heel braaf paard Sharon kocht de merrie toen ze 2,5 jaar oud was. “Toen ze oud genoeg was bleek ze met zadelmak maken niet zo heel makkelijk. Ze is naar een springruiter gegaan, maar ook daar ging het niet vanzelf. Ik heb haar een paar maanden dag en nacht op de weide gezet en toen ze terug kwam heb ik haar zelf opgepakt. Ze is daarna verkocht, maar ze staat bij mij in training en het voelt alsof ze mijn eigen paard is. De eerste tijd kon ze enorm rodeo bokken en nu is ze het makkelijkste paard die ik heb. Ze is enorm leergierig en leert nieuwe oefeningen heel snel. De tijd en het vertrouwen die ze heeft gekregen heeft haar heel goed gedaan. Ze gaat voor me door het vuur en zal er altijd voor gaan in de ring. De juryleden complimenteerden het harmonieuze beeld, ze wil het ook echt voor me doen.”
Eerste indoorseizoen De combinatie werd afgelopen zomer ook Limburgs kampioen in de klasse Z2. “Ik vond haar nog niet klaar om de overstap te maken naar het ZZ-Licht. Toen dacht ik, ik ga het nog een keer proberen in de Z2. Het was een hele spannende dag en we hadden veel concurrentie. Het is haar eerste indoorseizoen en ik had een betere focus dan afgelopen zomer. We lessen één keer per week bij Seth Boschman en hij heeft ons er echt klaar voor gemaakt. Seth geeft mij heel veel vertrouwen en daardoor geloof ik er zelf ook echt in. De kampioenen mogen naar Indoor Brabant om daar nog een keer de kür op muziek te rijden. Ik vind het super vet om daar te mogen rijden, ik denk dat iedere ruiter dat wel zou wil!len”
Eerste startplek in de kür “In de proef maakten we één fout in een wissel die dubbel meetelt. Dat was jammer want die kan ze heel goed. Op de middenlijn sprong ze de wissel na, terwijl dat normaal gesproken een hoogtepunt is. Dat maakte het wel heel spannend voor de kür. Je weet op dat moment de plaatsing nog niet en ik lootte de eerste startplek. Dat heeft uiteindelijk heel goed uitgepakt. Er zaten twee subtop juryleden en die waren ook echt te spreken over de kür. La Cherie is een hele stabiele merrie en ze maakt niet snel fouten. Ze heeft drie prima gangen, maar we scoren vooral op het harmonieuze beeld. Ze heeft daarna een week vrij gehad en nu werken we met Seth naar het NK toe”, vertelt Sharon.
‘Trainen is het leukst’ Sharon heeft op dit moment negen paarden in haar stal staan waaronder haar Lichte Tour-paard Dundee United. “Dundee doet het super goed en we hebben een paar succesvolle internationale wedstrijden achter de rug. Samen met Seth werken we door richting de Grand Prix. Hij pakt het heel goed op, maar de piaffe moet nog meer bevestigd worden. We hebben geen haast en het is de bedoeling dat we eind dit jaar misschien een keer Intermediaire II starten. Het trainen vind ik het allerleukste en doorwerken naar het hoogste niveau geeft echt een kick!”
Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.
Foto: Sen Fotografie