Mika van Summeren: “Doel is het EK Jeugd”
12 maart 2024, 15:17
Dressuur
De moeder van Mika van Summeren (13) rijdt fanatiek en is actief in de fokkerij. Het was dus vanzelfsprekend dat Mika ook besmet raakte met het paardenvirus. Mika begon op een Shetlander en is inmiddels bloedfanatiek met Ipachie (v. Apache).
De familie van Summeren runt Stoeterij Klieveer in Stramproy. De paarden staan daar allemaal bij elkaar, dus ook Mika’s Ipachie. “Ik heb tot L2 gereden bij de pony’s, en heb onlangs de overstap gemaakt naar de paarden. Ik ben 1.70m lang, en Ipachie is 1.72m. We zijn dus qua lengte een hele goede match!” aldus Mika van Summeren.
Ipachie “Ipachie was van mijn instructrice en heeft Prix St. George gelopen met Christiana Appel. Ik was natuurlijk nog helemaal niet ervaren en daardoor zocht ik af en toe nog naar mijn balans. Het was daarom best even zoeken naar een geschikt paard, maar Ipachie was precies wat ik zocht. Zij deed gewoon ontspannen haar hoofd naar beneden en gaf niet veel om de dingen die ik deed. Daarnaast werd ik super begeleidt door mijn instructrice, die ons beide natuurlijk goed kent, dat was echt perfect!”
Inmiddels zijn de twee drie jaar samen. “Ze was negen toen ze bij mij kwam en we zijn toen begonnen in het L1. Daar vlogen we doorheen, maar helaas raakte ze tijdens de overstap naar het L2 geblesseerd. Ik heb haar daarom een tijd niet kunnen rijden, maar toen we eenmaal weer terug in de wedstrijdring waren zijn we snel doorgestroomd naar het M1.”
Vertrouwen terug “Ipachie is heel rustig op vreemd terrein. Doordat een van mijn eerdere pony’s erg stout was op vreemd terrein, was ik daardoor onzeker geworden. Gelukkig heeft Ipachie me dat vertrouwen weer terug kunnen geven, daar ben ik heel dankbaar voor! We hebben onlangs zelfs Working Equitation gedaan, dat ze super braaf deed. Dat vond ik heel bijzonder om te doen.”
De doelen van Mika? “Ik wil heel graag meedoen aan het EK Jeugd met Ipachie. Daarvoor moeten we natuurlijk eerst het Z behalen, dan internationaal starten en dan ons kwalificeren, maar dat lijkt me wel echt heel gaaf. Zo’n doel geeft natuurlijk goede motivatie om te blijven trainen en verbeteren.”
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Dionne Fotografie