Milou Reintjes: “De sport is slechts een aanvulling op alles wat je doet met je paard”
27 november 2023, 08:54
Dressuur
Waar Milou Reintjes zich voorheen nog volledig op haar studie stortte, is ze een tijdje terug een andere weg ingeslagen. Ze besloot naam te willen maken in de paardenwereld en runt nu haar eigen kleinschalige pensionstal, geeft veel les, is B tot en met M-jurylid, traint paarden én timmert met haar eigen paarden hard aan haar weg in de sport. En dat allemaal op 21-jarige leeftijd.
Diversiteit Toen Milou haar studie om privéredenen niet kon afsluiten zoals ze wilde, besloot ze de stoute schoenen aan te trekken en voor zichzelf te beginnen. En dat pakte beter uit dan ze verwacht had. “In de paardenwereld is het natuurlijk een kwestie van heel hard werken, maar ik moet zeggen dat me dat tot nu toe gelukkig goed afgaat. Ik ben met veel verschillende dingen bezig, maar haal daardoor ook veel plezier uit die diversiteit”, vertelt ze.
“Wedstrijden als een training zien” Met haar eigen paard, de negenjarige Jade (v. Elcapone), en het paard van haar zus, de veertienjarige Elvis Nieuwmoed (v. Briar Junior), timmert Milou hard aan haar weg in de dressuursport. “Jade heb ik nu zo’n vier jaar. Ik heb haar gekocht als een enorm sensibele en onzeker merrie, dus het eerste jaar hebben we het heel erg rustig aan gedaan. Daardoor heeft ze kunnen aarden en is ze mooi uit haar schulp gekropen. Uiteindelijk zijn we in het M1 begonnen, wat niet zonder slag of stoot ging. Daardoor heb ik echt geleerd geduld te hebben en iedere wedstrijd als een training te zien. Het voordeel hiervan is dat we op de dagen waarop ze veel spanning heeft direct goede tips krijgen van deskundige juryleden. Gelukkig vinden we hierin steeds meer onze weg. Inmiddels starten we al weer op Z2-niveau.”
Milou en Jade - Foto: Isabel Reintjes
Balans “Doordat het rijden voor mijn zus vanwege haar opleiding op een lager pitje kwam te staan, heb ik Elvis onder het zadel gekregen. Hij is heel anders dan Jade, maar zeker niet minder leuk. Over een aantal weken ga ik hem ook voor het eerst uitbrengen in het Z2, dus ik ben heel benieuwd hoe dat gaat. Hij vindt het enorm leuk om op wedstrijd te gaan en doet er in de ring altijd nog een schepje bovenop, dus wat dat betreft geeft het een mooie balans met zo’n onzeker paard als Jade en zo’n zelfverzekerd paard als hij”, lacht ze.
Milou en Elvis Nieuwmoed - Foto: Isabel Reintjes
Sport als aanvulling Hoewel de amazone met Jade een weg van vallen en opstaan heeft afgelegd, is ze overtuigd van de kwaliteiten van de merrie. “We zijn nog lang niet uitgeleerd en ik weet zeker dat het een heel goed paard is. Dat moet er alleen op wedstrijd nog iets meer uit komen. Ik ben blij met iedere kleine stap die we zetten en vind het belangrijk om haar de tijd te geven die ze nodig heeft. Gelukkig staan ook de mensen om ons heen er zo in. Op de dagen, of weken, dat het even iets minder gaat tussen ons vullen we onze dagen met knuffelen en grondwerk. De balans die we daarin nu gevonden hebben bevalt ons heel erg goed. De sport is voor mij slechts een aanvulling op alles wat je doet met je paard en komt dan ook op de tweede plaats.”
Potentie “Elvis heeft nog wat moeite met de wissels, maar ik denk dat als die er eenmaal op zitten en we de galop wat beter krijgen, hij heel ver kan komen. Fysiek en mentaal is hij super sterk, dus ik ben mijn zus heel erg dankbaar dat ik hem mag rijden en uitbrengen. Inmiddels pakt zij hem in de weekenden vaak weer zelf op, dus het is leuk om dat samen te kunnen doen.”
Milou en Elvis Nieuwmoed - Foto: Isabel Reintjes
Opvolger Daarnaast heeft Milou anderhalf jaar geleden zelf nog een jonge merrie aangeschaft, een Zenon VDL-nakomeling. “Padam wordt volgend jaar vier, dus dan hoop ik haar langzaam te kunnen oppakken. Ze heeft iets meer tijd nodig gehad in haar ontwikkeling, maar ik ben nu al enthousiast over haar potentie. Ze is heel nieuwsgierig, leergierig en zelfverzekerd, dus ik hoop dat zij een waardige, en misschien iéts makkelijkere, opvolger van Jade kan worden”, sluit ze lachend af.
Milou en Padam - Foto: Famke Kuiken Fotografie
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto’s: Isabel Reintjes / Famke Kuiken Fotografie