Robin Schouten: “Met Amore kan ik lezen en schrijven”
6 april 2023, 16:10
Algemeen
Robin Schouten en de 17-jarige Amore kennen elkaar eigenlijk al heel lang, maar sinds anderhalf jaar zijn ze echt een combinatie. Toen de eigenaar van Amore vroeg of Schouten de ruin wilde verzorgen wist de amazone het antwoord wel. Inmiddels kennen de twee elkaar door en door en zijn ze lekker van elkaar aan het genieten.
Een heel fijn karakter “Amore is het paard van mijn beste vriendin, bij wiens moeder ik vroeger in de les heb gereden op de manege. De vorige verzorger van Amore ging op een gegeven moment een eigen paard kopen, dus toen vroegen ze of ik wilde helpen met zijn verzorging. Amore is een heel chill en meegaand paard. Hij heeft echt een heel fijn karakter en is echt vriendjes met iedereen. Ik zie hem verder ook elke dag, waardoor we elkaar gewoon heel goed kennen. Zijn eigenaar zegt ook wel eens dat zij hem misschien langer kent, maar dat ik hem inmiddels wel even goed ken. Dat is natuurlijk heel erg leuk om te horen.”
Elkaar goed aanvoelen “Met Amore kan ik lezen en schrijven. We kunnen alles doen samen en we vinden het ook allebei heel leuk om veel afwisseling te hebben in de training. We voelen ook van elkaar heel goed aan of dingen wel of niet kunnen. Als ik me niet helemaal goed voel houdt Amore me wel kalm en brengt hij me weer dichter bij mezelf. Ik zie het aan hem ook meteen als hij zijn dag niet heeft.”
Veel afwisseling “In de training zijn we heel afwisselend bezig. We doen aan springen, dressuur en ik ben nu ook het grondwerk met hem aan het oppakken. Ik merk aan Amore dat hij afwisseling heel fijn vindt en naast al het werk in de bak is het natuurlijk ook heel leuk om wat meer aan de hand te doen. Amore vindt het grondwerk echt hartstikke leuk! Hij wordt er enorm enthousiast van, soms zelfs iets te enthousiast”, lacht de amazone. “We moeten er beide nog wel veel in leren, maar het is nu al heel leuk.”
“We genieten gewoon volop van elkaar” “Ik krijg heel vaak de vraag waarom ik niet met Amore ga starten. Amore is nu 17, hij wordt dit jaar 18, en hij heeft gewoon best wel wat kwaaltjes. Ik vind het dan ook niet eerlijk om nu wedstrijden met hem te gaan starten. Hij heeft vroeger wel dressuur gelopen en hij kan het allemaal hartstikke goed, maar omdat hij niet meer helemaal lekker in zijn lichaam zit vind ik het zielig om dat nog van hem te vragen. We rijden af en toe wel wedstrijdjes op de manege, de FNRS-proeven, maar ik hoef niet echt met hem te gaan starten. We genieten gewoon volop met elkaar, dat is toch het belangrijkst. We rijden wat dressuur in de bak, maar ik kan ook bitloos en zonder zadel met hem naar buiten, waarbij ik hem dan gewoon op mijn stem terug kan rijden. Ik hoef geen Z dressuur te rijden als het ook zo kan”, sluit Schouten af.
Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.
Foto: Bente van Vark