Sanne Thijssen (NED) rides Cupcake Z Longines League of Nations Final 2025
Sanne Thijssen (NED) rides Cupcake Z Longines League of Nations Final 2025 Monique de Smit

LLN St. Tropez | Springruiters TeamNL kwalificeren zich niet voor de finale in Barcelona

Profielfoto Denise Dekens
Denise Dekens
Springen

Het FEI Longines League of Nations™ seizoen is voor TeamNL in een teleurstelling geëindigd. Na de eerste ronde bleven de Nederlandse springruiters in St. Tropez-Gassin steken op de negende plaats.

Naast het missen van de tweede omloop betekende dit ook geen kwalificatie voor de finale in Barcelona. Een lichtpuntje viel er nog te noteren bij de knappe nulronde van Maikel van der Vleuten en Jesther, debuterend in een landenwedstrijd op het hoogste niveau.

Bij de eerste acht was het doel

Na de eerder ongelukkig verlopen Longines League of Nations™ (LLN) wedstrijd op het eigen CHIO Rotterdam stond TeamNL op de tiende en laatste plaats in de tussenstand na drie van de vier wedstrijden. Om bij de beste acht te kunnen eindigen voor de traditionele eindstrijd in de Spaanse kuststad, moest er dus een goed resultaat volgen in het Franse St. Tropez-Gassin.

Sanne Thijssen streepresultaat

Sanne Thijssen kende als eerste starter echter een bijzonder ongelukkige ronde met haar Cupcake Z en bleek uiteindelijk verantwoordelijk voor het streepresultaat. De kansen leken vervolgens te keren. Maikel van der Vleuten debuteerde met de twaalfjarige Jesther op het hoogste niveau voor TeamNL en zette een prachtige en broodnodige nulronde neer in de zware eerste omloop.

Van der Vleuten reageerde direct na afloop met: “Jesther sprong geweldig. Hij heeft echt een stap weten te zetten in zijn ontwikkeling en dat kon je hier zien. Voor dit parcours heb je simpelweg een echt goed paard nodig. Jammer dat Sanne begon met een rit die we niet van haar en dit paard kennen. Mijn nulronde was nodig, ook om de derde en vierde ruiter op weg te helpen.”

Frankrijk wint

De opsteker, ook met het oog op de toekomst, kreeg helaas niet het gewenste vervolg. Roelof Bril liep met Iberico tegen een balk en een slootfout aan en ook onze slotruiter, de dit seizoen vaak zo sterke Bas Moerings met Ipsthar, noteerde acht strafpunten na twee balken in de driesprong.

Terwijl Nederland zich vanaf plek negen niet kwalificeerde voor de tweede omloop, deden Italië en België, rechtstreekse concurrenten om een finaleplek, dat wel. Deze landen eindigden uiteindelijk als derde en vierde, achter de winnende, thuis rijdende Fransen en sterke Brazilianen op plek twee.

Deelname 2027 moet nog bekend worden gemaakt

Of Nederland volgend jaar weer deel mag nemen aan de Longines League of Nations™ is over enkele maanden bekend en afhankelijk van de positie op de LLN landenranking, op zijn beurt gebaseerd op de FEI wereldrankingpunten van de zes hoogst geklasseerde springruiters per land, met daarbij minimaal één U25 ruiter. Momenteel bivakkeert ons land op plek 10, voldoende voor deelname aan de LLN in 2027.

Bron: KNHS