JIM| Gilles Thomas wint CSI4* Grand Prix Maastricht “Een droompaard”
9 november 2025, 19:10
Springen
JIM
Het hoofdnummer van Jumping Indoor Maastricht kende een zinderende ontknoping. De Belgische ruiter Gilles Thomas won met zijn negenjarige merrie Qalista de prestigieuze 1.55m Grand Prix of Maastricht.
Vijf combinaties in de barrage Het parcours werd ontworpen door Louis Koninckx en hij had de ruiters een uiterst verfijnde uitdaging voorgeschoteld. De lijnen waren technisch, de tijdsdruk hoog en de marge voor fouten nihil. Slechts vijf combinaties wisten de basisomloop foutloos af te leggen en zich te plaatsen voor de barrage.
Eerste indoorwedstrijd “Winnen is altijd bijzonder, maar zeker in Maastricht”, vertelde de winnaar na afloop. “Jumping Indoor Maastricht staat al jaren op onze kalender en ik ben heel blij dat ik deze titel aan mijn palmares kan toevoegen. Qalista is pas negen jaar oud en heeft nog niet veel ervaring. Dit is haar eerste indoorwedstrijd na een goed buitenseizoen. Dat ze die meteen wint is bijna onwaarschijnlijk.”
Vechtersmentaliteit Over het karakter van zijn merrie vertelt hij: “Ze is vrolijk, vurig en heeft een echte vechtersmentaliteit. Heel voorzichtig, maar in de barrage wil ze nog sneller. Dan springt ze eigenlijk op haar best, als ik haar een beetje kan laten lopen. Ze is fantastisch. Echt een droompaard om op stal te hebben.”
Unieke situatie Een unieke situatie deed zich voor om de tweede plaats. Zowel Robert Murphy als Christian Ahlmann finishten in 36,51 seconden. Robert Murphy reed zijn dertienjarige Hulde G foutloos rond, terwijl Christian Ahlmann met de tienjarige hengst Dourkhan Hero Z opnieuw liet zien waarom hij al jaren tot de absolute wereldtop behoort. De vierde plaats werd ingenomen door de Deense amazone Jenny Krogsæter met haar veertienjarige Laurier. De Ier Denis Lynch en de pas negenjarige Chicago eindigden op plaats vijf.
Het beste Nederlandse resultaat werd bijeen gereden door Johnny Pals met Zarkava Hero Z. Helaas kwam hij vijf honderdsten te kort om mee te doen in de barrage.
Bron: Jumping Indoor Maastricht
Foto: Digishots