Voor de beste jeugdvoltigeurs ter wereld staat het Zweedse Flyinge in het teken van het WK voor junioren en young riders. Het WK wordt gelijktijdig georganiseerd met het Europees Kampioenschap voor senioren. Junior Sam dos Santos wist opnieuw de gouden medaille te winnen en hij prolongeert hiermee zijn titel.
Sam pakte direct de leiding na de start op donderdag na een mooie plicht en de technische test. In het laatste onderdeel, de kür op muziek, werd Sam tweede met 8,588. Door zijn voorsprong op donderdag wist hij toch het goud te winnen. De jonge voltigeur moet het nog even laten bezinken. In een reactie vertelt hij: “Ik ben echt ontzettend blij. Ik voel me vereerd dat ik Nederland mocht verdedigen op dit kampioenschap. De sfeer is hier geweldig en ik kreeg veel support van alle Nederlandse supporters, maar ook van andere voltigeurs. Mijn Kür met mijn vaste paard Charmeur, was niet mijn beste ooit. Ik had zelfs een soort van black-out. Dat is me echt nog nooit eerder gebeurd. Gelukkig wist ik relaxt te blijven en heb ik het kunnen oplossen.”
Het was het laatste kampioenschap voor Sam bij de junioren en hij zal nu de overstap gaan maken naar de young riders. Op het EK voor senioren kwamen voor Nederland Annebeth Kubbe en Joske van Koelen aan de start. Ze wisten zich goed staande te houden. Annebeth Kubbe liet een nette plicht en technische test zien waarbij ze een negende plaats in de tussenstand veroverde. Na de kür op muziek werd ze achtste in het eindklassement. Joske van Koelen zien we terug op de 20e plaats.