Bram Chardon
CHIO Rotterdam 2022
© DigiShots
Bram Chardon CHIO Rotterdam 2022 © DigiShots DigiShots

Bram Chardon overtuigend naar de winst in Wereldbekerwedstrijd Mechelen

Sport

Met drie foutloze snelle rondes wisten de Zwitser Jérôme Voutaz, Koos de Ronde en Bram Chardon de drive-off te bereiken. In de drive-off vielen er meerdere balletjes en het werd een spannende strijd. Bram Chardon was met één gevallen bal ruimschoots de snelste rijder in 135,25 seconden. Hij gaat samen met Boyd Exell aan de leiding in het wereldbekerklassement.  

Twee seconden sneller

De Zwitser reed als eerste binnen en reed er twee balletjes af. De toon was gezet en Koos de Ronde moest een rit rijden zonder fouten. Het werden twaalf strafpunten wat hem uiteindelijk de derde plaats opleverde. Bram wist zijn snelle basistijd nog eens met twee seconden te verbeteren. Er viel wel een balletje naar beneden, maar dat kon hem niet meer weerhouden van de winst. Hij wist daarmee voor de derde keer het maximale aantal wereldbekerpunten op te eisen en gaat daarmee aan de leiding. IJsbrand Chardon staat op de derde plek en Koos de Ronde staat nu op de vierde plaats in de tussenstand. 

TeamNL naar Wereldbekerfinale

De laatste kwalificatiewedstrijd wordt in januari in Leipzig verreden. Alle drie de rijders zijn al verzekerd van een plaats in de Wereldbekerfinale. Zij zullen deze laatste kwalificatiewedstrijd als laatste meting gebruiken voor de finale in Bordeaux van 2 tot en met 5 februari.

Bron: KNHS

Foto: Digishots