Afbeelding
Foto: Melanie Guillamot

WB Bordeaux | Bram Chardon blijft Boyd Exell nipt voor in opwarmronde

Sport

De wereldbekerfinale is goed van start gegaan voor de Nederlandse menners. In het Franse Bordeaux keken 8.000 toeschouwers naar de opwarmronde voor de vierspanmenners. Bram Chardon is op weg voor zijn derde wereldbekertitel nadat hij als eerste wist te eindigen in de opwarmronde. In de finale op zondagmiddag zal de menner er alles aan moeten doen om Boyd Exell voor te blijven die al tien wereldbekertitels wist te winnen. 

Een seconde langzamer

Bram Chardon reed als voorlaatste het Parc des Expositions binnen en was foutloos in 141,71 seconden. Als laatste reed Boyd Exell binnen. De druk werd opgevoerd, Exell won vier kwalificatiewedstrijden en Chardon maar twee. Hij liet alle balletjes liggen, maar was een seconde langzamer dan Bram Chardon. De tijd klokte op 142,75 seconden. Dat kleine tijdsverschil kan hem zondagmiddag de overwinning kosten. 

Kleine marge

Bram Chardon gaat zondagmiddag van start met nul strafpunten, terwijl de scores van de anderen zullen worden omgezet in strafpunten op basis van hun verschil met Bram Chardon. Deze strafpunten moeten dan worden opgeteld bij hun eindscore wanneer alle strafpunten bij elkaar worden opgeteld. Die kleine marge zou Bram Chardon voorsprong kunnen geven die hij nodig heeft om de titel opnieuw te winnen. Bram werd in 2019 en 2022 ook al benoemd tot wereldkampioen vierspannen. 

De Ronde en Chardon sr. 

Voor Nederland kwamen ook Koos de Ronde en IJsbrand Chardon aan de start. IJsbrand reed de snelste tijd van het hele veld, maar de acht strafpunten leverde hem een eindtijd op van 147,89 seconden en de vijfde plaats. Koos de Ronde liet alle balletjes liggen en werd derde achter Bram Chardon en Boyd Exell in 142,89 seconden.

Bekijk hier de uitslag.

Bron: De Hoefslag

Foto: Melanie Guillamot