Isa de Kam met Kracky
Isa de Kam met Kracky Foto: Hocus Focus Events

Isa de Kam bijna gestopt, maar nu weer fanatiek

Sport

De dertienjarige Isa de Kam is opgegroeid tussen de pony’s en paarden. Haar moeder en zus Evi zijn enthousiaste amazones. Isa begon al jong met rijden op een Shetlander. Toch zou ze bijna gestopt zijn na de komst van pony Chica.

Isa vertelt: “Ik was zeven toen ik een grotere pony kreeg. Deze Chica was helaas niet zo makkelijk en daardoor ben ik heel bang geworden. Eigenlijk zo bang dat ik niet meer wilde rijden. Gelukkig vonden ze al snel een super lieve pony online. Deze Kracky was superlief en ik kon dan ook alles met haar doen; zonder zadel op haar zitten en me van haar billen laten afglijden. Door haar kreeg ik weer heel veel vertrouwen in pony’s en weer echt zin in het rijden.”

Niet pushen

“Kracky is ook een heel veelzijdige pony. Ik kon met haar uit in de L1-dressuur, spring 70 cm, dat is de vroegere klasse M, en rijd tevens eventing met haar. Vorig jaar werd ik met haar na de wedstrijd in Westdorpe Zeeuws Kampioen eventing. Kracky doet steeds enorm haar best voor mij en ze is altijd enthousiast om te springen, maar als ze een hindernis niet ziet zitten dan stopt ze echt wel. Dan ga ik haar zeker niet pushen. Rijden moet voor ons allebei leuk zijn!”

Vreselijk missen

“Jammer genoeg word ik nu toch te groot voor haar, dus aan het einde van dit jaar zoeken we een ander ruitertje voor haar, want al is ze achttien jaar, ze is nog topfit en er gaat vast iemand weer heel blij van haar worden. Ik weet al wel zeker dat ik haar vreselijk ga missen, ze is een beetje mijn vriendinnetje. Aanhouden is geen optie want we hebben niet zo heel veel stallen en we zijn op zoek naar een goed paard voor Evi.”

Heel veel leren

“Gelukkig blijf ik niet met lege handen achter, want buiten dat ik regelmatig rijd met de Haflinger van mijn moeder, mag ik ook gaan rijden op de pony van mijn zus. Deze Happiness heeft al behoorlijk wat wedstrijdervaring. Helaas is ze er wel een poosje uit geweest, want ze had een peesblessure. Inmiddels is ze weer goed hersteld en kunnen we weer met haar rijden. Ik heb heel veel zin om met haar op wedstrijden te starten en ik mag ook de Haflinger af en toe starten. Zo leuk om te doen en van iedere pony kan ik heel veel leren!”

Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan 

Foto: Hocus Focus events