Destiny Joy Grobben: “Waar ik eerst nog twijfels had, kan ik mij nu geen leven meer voorstellen zonder Nina”
26 september 2023, 11:53
Sport
Waar Destiny Joy Grobben twee jaar geleden nog twijfelde of het een goed idee was om een net beleerde driejarige merrie als eerste eigen paard te kopen, kan ze zich nu geen leven meer voorstellen zonder haar vijfjarige Nina Ricci (v. Grandorado TN). Ze hoopt de merrie zo veelzijdig mogelijk op te leiden en in verschillende disciplines uit te brengen.
Twijfels Na jarenlang verzorg- en bijrijdpaarden te hebben gehad, besloot Destiny twee jaar geleden op zoek te gaan naar haar eerste eigen paard. “Toen ik de mogelijkheid had om zelf een paard aan te schaffen, ben ik direct op internet gaan zoeken. In eerste instantie sprong Nina er niet echt uit voor mij, maar toen ik van een vriendin hoorde dat zij haar fokker kende en dat het echt een leuk paard was, besloot ik het toch een kans te geven. Ze was pas een aantal keer onder het zadel geweest, maar ze gaf me zo’n vertrouwd en veilig gevoel, dat ik op slag verliefd werd op haar. Ik heb wel even getwijfeld of ik het aankon om een jong paard zelf verder op te leiden, maar ik wist ook zeker dat ik nooit meer zo’n leuke driejarige tegen zou komen. Ik besloot de uitdaging gewoon aan te gaan en dat is me enorm goed bevallen!”, vertelt ze enthousiast.
“Er ging een wereld voor mij open” “Het leuke aan het hebben van een jong paard is dat je alle eerste keren samen kunt meemaken. Natuurlijk krijg je in dit proces ook met ups en downs te maken, maar daar groei je samen doorheen. Als ik terugblik op de afgelopen twee jaar, besef ik mij hoe veel we al samen hebben meegemaakt. Van onze eerste ritjes op stal en het maken van onze eerste sprongetjes tot onze eerste buitenritten, wedstrijden en onze eerste weekendje weg met de hele familie. Nina vond het zo ontzettend leuk om dwars over de camping heen te lopen onderweg naar de wei! Het is echt heel bijzonder hoe snel je een band opbouwt met een paard waar je iedere dag met zo veel plezier en liefde voor zorgt. Wat dat betreft ging er echt een wereld voor mij open.”
Foto: Hilde Dokter
Groei Nina streept alle eisen die Destiny in haar zoektocht had gemakkelijk af. “Ik ben altijd al heel veelzijdig bezig geweest met paarden en houd enorm van afwisseling, dus ik ging wel specifiek op zoek naar een allround paard. Gelukkig vindt Nina het net zo leuk als ik om veelzijdig bezig te zijn. Ze is enorm lief en slim, ze leert snel en ze heeft over het algemeen een heel nuchter karakter. In het begin is ze wat afwachtend richting nieuwe mensen, maar als ze je eenmaal vertrouwt, dan doet ze alles voor je. Ik merk dat ze nu een beetje in de puberfase zit en steeds meer karakter krijgt. Toen ik haar kocht, was ze echt nog heel jeugdig, maar ze begint nu echt volwassen te worden. Het is zo leuk om haar ook in haar karakter te zien groeien!”
Onbeschrijfelijke band Vanwege een lichte blessure ligt de combinatie nu even uit de sport, maar dat weerhoudt Destiny er niet van om haar dromen achterna te gaan. “Zodra Nina volledig hersteld is, wil ik haar eerst weer even oppakken in de dressuur, zodat ze fijn op conditie komt en de basis weer goed bevestigd is voordat we gaan springen. We zijn L2-startgerechtigd en hadden gepland om deze zomer ons springdebuut te maken, maar dat laat dus nog even op zich wachten. Gelukkig liet Nina al heel veel potentie zien in de spring- en crosslesjes die we in het verleden gedaan hebben. Ik heb geen specifieke doelen met haar voor ogen, omdat het voor ons beiden nog allemaal nieuw is. Ik wil vooral heel veel genieten van alle leuke dingen die we samen kunnen doen, want de band die wij in deze twee jaar hebben opgebouwd is echt onbeschrijfelijk”, sluit ze af.
Foto: Hilde Dokter
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto’s: Hilde Dokter