Dido Franken: “Vanaf het eerste moment wist ik dat Gitano de juiste pony is voor mij”
10 september 2023, 14:57
Dressuur
Toen de zeventienjarige Dido Franken haar zoektocht naar een nieuwe pony drie jaar geleden bijna wilde opgeven, kwam de nu elfjarige Purarazadivino’s Gitano plotseling op haar pad. Dido droomde altijd al van een witte pony en toen ze met tranen in haar ogen afstapte na het proefrijden wist ze het zeker; dit zou haar nieuwe pony worden. De amazone is tot op de dag van vandaag nog steeds ontzettend blij met haar ‘pony uit duizenden’ en hoopt een succesvolle carrière in de dressuursport tegemoet te gaan.
Tranen van geluk Toen bleek dat Dido en haar vorige pony andere ambities hadden, besloot ze voor haar op zoek te gaan naar een nieuw huisje en begon ze zelf aan haar zoektocht naar een nieuwe pony. “Ik heb ontzettend veel pony’s bekeken en gereden, maar bij geen enkele had ik dat speciale gevoel waar ik op hoopte. Toen ik de moed eigenlijk al had opgegeven, kwam ik opeens een advertentie van Tess de Weerdt tegen met een prachtige witte pony; iets waar ik als klein meisje al van droomde. Omdat er van over de hele wereld interesse was in Gitano, ben ik de dag erna direct bij hem gaan kijken. Ik was op slag verliefd op hem. Ik stapte met tranen in mijn ogen af en voelde dat hij alles was wat ik zocht in een pony. Mijn vader was destijds nog ontzettend bang voor paarden, maar toen Gitano na het proefrijden zijn hoofd op zijn schouder legde, wist ik zeker dat hij de juiste pony was”, vertelt ze.
Foto: Tess de Weerdt
Pony uit duizenden Gelukkig delen Dido en Gitano hun liefde voor de dressuursport en afwisseling. “Gitano is vanaf de grond een echte knuffel- en circuspony. Hij kan af en toe de grenzen opzoeken, maar hij heeft absoluut geen kwaad in de zin. Hij geeft mij onder het zadel altijd een heel veilig en vertrouwd gevoel. We maken ter afwisseling graag een sprongetje of buitenrit, maar richten ons verder voornamelijk op de dressuursport. Hoewel we beiden geen wedstrijdervaring hadden en we nog heel erg onze weg daarin moeten vinden, hebben we het toch al tot het L2 geschopt. Tess helpt ons nog steeds in de training en heeft hem een keer tussen de paarden uitgebracht in het L1. Ze behaalden toen 75,3% en de jury vertelde dat hij echt heel veel potentie heeft en goed mee kan tussen de paarden, dus heel stiekem droom ik er wel van om hem uiteindelijk naar het Z te rijden en hem tussen de paarden uit te brengen. Ik vind het daarbij echter wel heel belangrijk dat er geen druk achter zit en dat we het allebei leuk blijven vinden. Plezier maken en genieten staat voor mij echt voorop. Gitano is een pony uit duizenden, dus ik ben enorm blij en dankbaar dat hij op mijn pad is gekomen. Wat in ieder geval zeker is, is dat hij nooit meer weg gaat”, sluit ze af.
Foto: Sjanne Uittenbogert
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto’s: Philijne Bonke / Tess de Weerdt / Sjanne Uittenbogert