Maarten & Kind of Magic samen met fokker Willem van Weert
Maarten & Kind of Magic samen met fokker Willem van Weert Foto4U

Subtop I Maarten Koppejan winnaar ZZ-Zwaar in Beesd: “Beste proef die we tot nu toe hebben gereden”

Dressuur

Maarten Koppejan wist de klasse ZZ-Zwaar op zijn naam te schrijven in beide proeven met zijn paard Kind of Magic. De combinatie behaalde een score van 68,43% in de eerste proef en reden naar 64,5% in de tweede proef. “Eigenlijk ging het zoals ik gehoopt had. Ik wilde een proef rijden zonder al te veel fouten om toch een keer een percentage van boven de 65% te rijden. Dat is gelukt.”

Super blij

“Natuurlijk zijn er nog dingen die beter kunnen, maar ik was super blij. De tweede proef ging iets minder goed wat betreft afwerking. Dat is denk ik wel te wijten aan ervaring en moeheid, dat drukt uiteindelijk de punten. Ik heb nog even getwijfeld of ik de tweede proef wel zou starten, omdat Kind of Magic zo zijn best had gedaan. We zijn wel gestart en hij doet dan alsnog hartstikke zijn best. Ik ben helemaal blij”, vertelt Maarten. “Kind of Magic liet zich goed rijden en de eerste proef was supermooi. Het was de beste proef die we tot nu toe hebben gereden. Beide jury’s gaven mij voor de eerste proef hetzelfde percentage. In de tweede proef was er een verschil van vier procent, want de ene jury rekende de spanningsfouten harder aan dan de ander. Maar ik kan niet klagen over de punten en de jury”, lacht de ruiter. Zijn leerling Corien Bambacht- van Wijk eindigde twee keer tweede in het ZZ-Zwaar.

Pirouettes en wissels

“We hebben hard gewerkt aan onze pirouettes. Bij vorige wedstrijden hadden we te veel spanning en kon ik ze niet rijden zoals ik wilde. Nu kon ik ze goed rijden en kreeg ik twee achten. Daar was ik blij mee. Wat ook heel lang een ding is geweest, zijn de wissels. Nu had ik in de tweede proef een foutje in de serie, maar verder gingen alle wissels goed. Daar ben ik trots op. De series zijn nog wat slingerend en mogen nog strakker en rechter. Hij kan het namelijk erg goed en hoog van de grond, maar dat kost kracht en hij moet het in zijn lichaam kunnen opvangen. Het heeft nog wat langer tijd nodig om te bevestigen en hij wordt ook steeds sterker. Thuis kunnen we goed om de drie en om de vier, maar op wedstrijd had hij eerst nog veel spanning en liet hij daardoor punten vallen. De draf is echt zijn kwaliteit en daar hoef ik mij nooit druk om te maken. Ik pak hem op en hij is er.” Maarten traint bij de Zweedse amazone Juliette Ramel en soms bij de Deense ruiter Morten Thomsen. “Daar leer ik heel fijn en het heeft mij goede inzichten gegeven hoe om te gaan met Kind of Magic zijn spanning en vertrouwen.”

Zat in huis

“De komende tijd focussen we ons op het uitbouwen van de series. Ook pakken we de passage en piaffe spelenderwijs mee. Dat pakt hij goed op en hij vindt het leuk om te doen. Ik ben blij dat hij het makkelijk doet en door dit werk wordt hij ook sterker. Ik merk dat hij nu alles veel beter wordt.” Maarten en Kind of Magic zijn nog geen twee jaar een combinatie. De eigenaren voor wie Maarten merries rijdt voor de IBOP kwamen aanzetten met een zesjarige ruin die zijn vertrouwen kwijt was. “In eerste instantie zei ik nee, omdat ik al vol zat. Maar na aandringen, ben ik de ruin gaan rijden. Kind of Magic was echt wel zijn vertrouwen kwijt in het rijden. De eerste paar maand heb ik het heel rustig aan gedaan. Daarna zijn we iets meer het werk in gegaan en kreeg hij steeds meer vertrouwen in zichzelf. Vorig jaar begonnen we in het Z2 en toen was het nog wel overleven door de spanning. In het ZZ-Licht werd het steeds beter en waren we zelfs kringkampioen. Op de Gelderse kampioenschappen werden we zevende. We hebben daarna lekker door getraind tot waar we nu zijn. Ik ben de eignaar Willem van Weert ontzettend dankbaar voor het vertrouwen in mij en de tijd die we krijgen als combinatie samen. We zien wel waar het heengaat en wat hij aanbiedt. Hij heeft zat in huis.”

Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.

Foto: Foto4U