Christel Heuseveldt (NED) riding No Secret SW
Indoor Friesland 2026
© DigiShots
Christel Heuseveldt (NED) riding No Secret SW Indoor Friesland 2026 © DigiShots Leanjo de Koster

Indoor Friesland | Christel Heuseveld wint ook kür op muziek, Nederlands podium

Dressuur Indoor Friesland

Zaterdag werd de Lichte Tour kür op muziek verreden. De winnaar bleef gelijk aan de Prix St. Georges, Christel Heuseveldt en de achtjarige ruin No Secret SW (v. Secret) noteerden een score van 72,56%.

Top drie

Maar liefst zeven van de 16 combinaties wisten een score boven de 70% bijeen te rijden. Het gehele podium bestond uit Nederlandse combinaties. Tweede werd Kirsten Brouwer in het zadel van de zevenjarige Oztralis Cottinglee (v. Sir Donnerhall). Zij wisten 71,89% te verdienen. De derde plaats ging naar de Friese amazone Nina Woerts. In het zadel van de elfjarige ruin Kasjmier B (v. Governor) liet ze 71,82% noteren.

‘Vooraf dacht ik wat moet ik hier’

De Friese Nina Woerts reed een thuiswedstrijd. Na afloop zei ze: “Ik ben zo blij. Vooraf dacht ik wat moet ik hier, ik twijfelde heel erg. Volgende week is een wedstrijd in Frankrijk en dat was ook een optie voor mij. Hier in Leeuwarden, in die indrukwekkende baan, die geweldige entourage, met al dat publiek en al die goede combinaties. Toen ik hoorde dat mijn inschrijving definitief was, besloot ik dat ik toch echt moest gaan en deze kans moest pakken.”

‘Dit hele paard is een highlight’

“In de Prix St. Georges, onze eerste proef, hadden we nog wat spanning, maar vandaag kon ik dat in goede banen leiden. De hoogtepunten waren de series, maar eigenlijk is dit hele paard een highlight. Er is geen enkel punt waar hij in achterblijft. In draf liepen we iets achter op de muziek, maar in het stapgedeelte was dat alweer opgelost. Extra leuk is dat mijn zusje deze kür gemaakt heeft.

‘Ik heb hem nog geen jaar’

“Kasjmier is mijn eigen paard en ik heb hem nog geen jaar. We zijn begonnen in het ZZ licht en we rijden pas een paar maanden Lichte Tour. Hij kan zeker nog meer. Ik ben 23 jaar en we mogen dus nog twee jaar U25 rijden. We zullen de overstap maken als we daar klaar voor zijn. Hopelijk kunnen we op Indoor Friesland 2027 in deze klasse aan de start komen.”

Bekijk hier de uitslag.

Bron: Indoor Friesland

Foto: Digishots