Afbeelding
Foto: Anke Minnema Fotografie

Marieke Lombaard: “Cirkel rond als ik met eigen fokproduct kan starten”

Dressuur

Marieke Lombaard (35) combineert de paardensport al dertig jaar met alles wat het leven verder brengt: inmiddels drie dochters en een eigen kleinschalige stal, Stal Yimini. Met haar negenjarige merrie Mizarma (M2, hopelijk binnenkort Z1) streeft ze naar het sportpredikaat dat haar fokmerrie Jamboree nooit heeft gehaald.

Uit Jamboree fokte Marieke vijf veulens, waaronder de driejarige Extreme US die Marieke zelf wil gaan aanrijden. Ze heeft de droom om ooit met een eigen fokproduct de wedstrijdring binnen te rijden.

“Ik wilde graag rechtstreeks van de fokker kopen, zodat ik het hele verhaal kende, ook van broers en zussen”, vertelt Marieke over de aankoop van Jamboree, destijds een driejarige merrie in Borculo. Een pittige, scherpe merrie, maar wel heel eerlijk. Het sportplan liep anders: Jamboree was uiteindelijk niet meer geschikt voor de sport, wel voor de fokkerij.

Vijf veulens later

Jamboree kreeg vijf veulens. “Ik kan ze niet allemaal aanhouden, ik heb gewoon niet de tijd om alles te rijden”, zegt Marieke. Olympic Lightning (v. Desperado) ging als driejarige naar een jonge amazone uit de buurt en is inmiddels bijna klaar voor de M2. Unity Dreamlight (v. Barton VDL) gaat vermoedelijk verkocht worden.

Twilight Star (v. Extreme US ) houdt Marieke zelf aan. “Die is net geruind en kan zo meteen klaargemaakt worden. Ik heb nu nog geen eigen fokproducten onder het zadel, maar het zou heel mooi zijn als dat lukt. Dat zou de cirkel rond maken.”

Combineren met gezin

Met Mizarma (v. Rousseau) hoopt Marieke te bereiken wat niet lukte met Jamboree. “Ik heb het sportpredikaat niet met haar behaald. Als het Mizarma wel lukt heeft de fokkerij natuurlijk wat meer waarde”, legt ze uit. “Mizarma loopt nu M2 en mag hopelijk snel Z1 starten. Mensen vragen weleens hoe ik dat doe, met de paarden en drie kinderen. Je ziet natuurlijk veel mensen stoppen met rijden of het houden van paarden. Ik moet eerlijk bekennen dat het combineren ervan de grootste uitdaging is, maar ik kan ook niet zonder de kinderen en de paarden. De paarden staan aan huis. Dat heeft voor- en nadelen, want het is natuurlijk wel extra werk. Praktisch gezien betekent het dat ik op sommige dagen pas om half tien nog aan het rijden toekom.”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: Anke Minnema Fotografie