Jennifer Mertens: “Ze heeft altijd hard voor me gewerkt”
1 uur geleden
Dressuur
Jennifer Mertens (29) kocht haar dressuurmerrie Desh toen ze vier jaar oud was. Een halfbloed zonder stamboom, zo uit de stal geplukt. Toch leidde ze haar op tot M2 en eindigde de combinatie als zesde op de Nederlandse kampioenschappen in de klasse B. Na twee jaar stilstand door ongelukkige omstandigheden, pakt Jennifer de draad dit seizoen weer op met haar zesjarige ruin Prince Charming (v. Jazz) .
Desh is een dertienjarige halfbloed (Fries x KWPN) die Jennifer destijds kocht zonder grote verwachtingen. “Ze heeft geen stamboom, ik heb haar zo uit de stal geplukt, maar ze bleek heel leuk te kunnen lopen”, vertelt Jennifer. Saskia van Es zag het potentieel en bood aan te helpen. “Zij zag dat ik struggelde en bood aan te helpen. Zo zijn we eigenlijk tot elkaar gegroeid en inmiddels les ik ook bij Mascha van Es, Saskia haar zus.”
Zesde van Nederland De opleiding liep goed, totdat Desh ziek werd en Jennifer noodgedwongen moest stoppen. Twee jaar lang lagen ze stil. “Ik vind het heel jammer dat ik haar niet heb doorgepakt”, zegt ze eerlijk. Toch kijkt ze met trots terug op wat ze samen hebben neergezet. “Ze heeft altijd in de top vijf gelopen en is de zesde van Nederland geworden in de klasse B. Ze heeft altijd hard voor me gewerkt. Verkopen, dat kan ik gewoon niet.”
Opnieuw opstarten Dit seizoen wil Jennifer opnieuw beginnen, met Desh in de M2 en met Prince Charming in een lagere klasse. Die laatste kocht ze op tweeënhalf jaar als hengst, maar om hem een fijner leven te geven heeft ze besloten hem uiteindelijk te castreren. “Het gaat nu goed met hem. Hij is gedreven en wil graag werken.”
Het doel is helder: zo hoog mogelijk in de dressuur. In het dagelijks leven runt Jennifer een Italiaans restaurant met haar ouders. “De paarden zijn echt mijn uitlaatklep na de lange dagen op het werk. Bij hen kom ik tot rust en kan ik lekker mezelf zijn.”
Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan Foto: Privebezit