Afbeelding
Foto: RM Rachelle fotografie

Margo van den Elshout: “Op een eerlijke manier de basis leren”

Dressuur

Parker (v. Daily Diamond) is Margo van den Elshout haar tweede eigen paard. Haar eerste paard kocht ze als veulen, maar die overleed op heftige wijze. Daarna kocht ze opnieuw een veulen én reed ondertussen verschillende paarden voor eigenaren.

“Dat waren paarden die weer begonnen na een blessure of operatie, of paarden die het werk niet meer leuk vonden. Ik vond het heel leuk om die paarden weer plezier in hun werk te laten vinden”, laat Margo aan Hoefslag weten.

Het veulen is inmiddels vier jaar oud. “Dat is Parker. Van een oud stalgenootje heb ik geleerd om aan de hand te werken. Dat doe ik overigens ook al met de verschillende paarden die ik eerder reed en waar ik nu nog steeds mee bezig ben. Ik heb het grondwerk ook toegepast op Parker. Ik heb hem vanaf de grond al de eerste beginselen geleerd, heb dat rustig uitgebouwd en het zadelmak maken was uiteindelijk ongeveer ‘opstappen en wegrijden’.”

Sympatiek voorstellen

“Het allermooist vind ik om paarden op een eerlijke manier, vaak door middel van grondwerk, verder te helpen en dingen te leren. Ik zie om me heen nog te veel paarden die ‘snel’ zadelmak worden gemaakt of waarbij dan een slofteugel gebruikt wordt. Een paard moet het niet ‘maar gewoon even doen’. Zo werkt het niet, en al helemaal niet met de vele sensibele paarden die je tegenwoordig ziet. Ik vind het belangrijk dat er meer aandacht besteed wordt aan de manier van rijden. Zo zie je gelukkig dat er steeds vaker prijzen worden uitgereikt naar een ruiter/amazone die het meest sympathiek rijdt. Ik vind dat een heel goed initiatief dat ik het liefst op elke wedstrijd zou willen zien.”

De tijd geven

“Ik werk inmiddels niet meer in de paarden. Voordat ik mijn baan van nu aannam heb ik wel gekenen naar vacatures voor stalruiter, maar ik sta niet achter de manier van trainen van velen. Ik ben bijvoorbeeld geen voorstander van jonge paardencompetities, ik vind het belangrijker jonge paarden de tijd te geven. Ik ben ervan overtuigd dat als ze écht talent hebben, ze er later dan ook wel komen”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan
Foto: RM Rachelle fotografie