Afbeelding
Foto: Luka Raaijmakers Fotografie

Lisa & Veerle Mahieu: “Plezier betekent voor ons beide iets anders”

Dressuur

Lisa (24) en Veerle (20) zijn beide begonnen met paardrijden op een manege. Ondanks dat ze beide hun eigen weg bewandelden hebben ze nu beide een Fries paard, die dezelfde leeftijd hebben en óók familie van elkaar zijn!

Op haar dertiende kreeg Lisa haar eerste eigen paard. Toen zij uiteindelijk besloot te stoppen bleef Veerle even fanatiek als daarvoor. Een paar jaar later besloot Lisa daarom om het weer op te pakken. Sinds eind 2023 is Veerle de trotse eigenaresse van Petrie, en Lisa is sinds mei dit jaar de eigenaresse van Pronkje. Twee hele verschillende dames met verschillende behoeften, maar ook twee verschille paarden!

Verschillende ambities

“Na de manege hebben we beide gereden bij Gabrielle, de eigenaresse van Friese fokkerij Stal Dulve. We hebben daar beide super veel geleerd en uiteindelijk ook onze paarden gekocht. Doordat we veel bij Gabrielle kwamen en zij ons veel vertelde over de fokkerij en het ras, zijn wij ook van het Friese paard gaan houden. Bovendien zijn ze natuurlijk super mooi om te zien!”

Toch hebben de dames beide andere ambities. “Ik ben heel fanatiek”, laat Veerle weten. “Als het allemaal gaat zoals gepland dan zou ik heel graag wedstrijden willen gaan rijden met Petrie. Daar zijn we ons heel rustig op aan het voorbereiden.” “Ik heb die ambitie minder. Ik heb met mijn vorige paard wel wedstrijden gereden, maar ik lag toen wekenlang wakker ’s avonds van de spanning. Nee, wedstrijden is niets voor mij”, laat Lisa weten. “We beoefenen de sport natuurlijk beide voor ons eigen plezier, maar hoe we dat eruit halen werkt bij ons net iets anders”, aldus Veerle.


Lisa Mahieu & Pronkje - Foto: Luka Raaijmakers Fotografie

Verschillen in karakter

Niet alleen Lisa en Veerle, maar ook Petrie en Pronkje zijn familie van elkaar. “Petrie is de tante van Pronkje. De moeder van Petrie is de oma van Pronkje geloof ik. Lastig, maar tegelijkertijd heel leuk haha! Ondanks dat ze natuurlijk familie zijn, zijn het twee verschillende paarden. Wij vinden dat ze niet op elkaar lijken qua uiterlijk én karakter! Petrie is bijvoorbeeld een stuk scherper, iets pittiger en laat het merken als ze het ergens niet mee eens is. Pronkje daarentegen is vooral heel lief en rustig, zij vindt altijd alles wel goed en is heel nuchter. Wat dat betreft passen ze heel goed bij onze eigen ambities!”


Veerle Mahieu & Petrie - Foto: Luka Raaijmakers Fotografie

Toekomst

Petrie en Pronkje zijn beide drie jaar oud. “Ze waren net zadelmak toen ze bij ons kwamen, dus we zijn nu beide met de basis bezig. Echt het beginprocess, maar een super leuk avontuur! Het is heel leuk om te zien hoe beide paarden ontwikkelen. Soms lopen Lisa en ik tegen dezelfde dingen aan, of zie ik bij Lisa iets gebeuren waar ik ook met Petrie doorheen heb gemoeten. Doordat Petrie iets langer is bij ons dan Pronkje gaan het niet helemaal evenredig haha! Maar we zien wel wat de toekomst ons brengt, het is nu in ieder geval super leuk en gezellig zo.”

Bron: Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan

Foto: Luka Raaijmakers Fotografie

Lisa Mahieu & Pronkje
Veerle Mahieu & Petrie