De FEI heeft bekend gemaakt dat Charlotte Dujardin met onmiddellijke ingang voor zes maanden is geschorst. Door deze beslissing komt ze niet meer in aanmerking voor deelname aan de komende Olympische Spelen van Parijs 2024 of andere evenementen onder de jurisdictie van de FEI. De schorsing blijft bestaan zolang het onderzoek naar de kwestie loopt en er eventuele disciplinaire maatregelen volgen.
Charlotte had eerder vandaag zelf al afscheid genomen van haar teamplek voor Parijs. Op 22 juli 2024 ontving de FEI een video waarin Charlotte zich bezighield met gedrag dat in strijd was met de principes van paardenwelzijn.
“We zijn diep teleurgesteld over deze zaak, vooral nu de Olympische Spelen van Parijs voor de deur staan. Het is echter onze verantwoordelijkheid en van cruciaal belang dat we eventuele gevallen van misbruik aanpakken, omdat het welzijn van paarden niet in gevaar mag komen”, zegt FEI-voorzitter Ingmar De Vos. “Charlotte heeft oprechte spijt betuigd voor haar daden en we waarderen haar bereidheid om verantwoordelijkheid te nemen.”