Charlotte Dujardin heeft zich terug getrokken van de Olympische Spelen en alle wedstrijden die eraan komen. Dit maakte zij zelf bekend.
Er is een video in omloop van twee jaar geleden, die nog niet vrijgegeven is, maar waarin paardenleed te zien is tijdens een gastles. Stephan Wensing, advocaat, reageert: “Het ging om een gesponsorde gastles, waarvan mijn cliënt de sponsor was en daar ging kijken. Een meisje kreeg les met haar paard, in het bijzijn van haar moeder. In de les sloeg Charlotte het paard van de lesklant vele malen in de galop om zijn benen verder op te tillen. Dit terwijl het paard braver dan braaf was.”
“Mijn cliënt dacht toen al dat het eigenlijk niet kon, maar Charlotte was een Olympisch kampioene, dus zij zou wel weten hoe het moet. Charlotte deed ook alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Later kwam het besef dat dit niet door de beugel kon. Toen er meer eliminaties volgden na soortgelijke video’s bij andere ruiters, besloot ze er toch iets mee te doen. Pas zaterdag kreeg ik groen licht om het naar de FEI te sturen. Eerder durfde ze dat niet, omdat er een enorme angstcultuur heerst. Ze heeft ook totaal geen belangen in andere ruiters of teams, maar kon het niet verdragen dat Charlotte medailles zou halen op de Spelen.”
Voordat de een uitspraak heeft gedaan neemt Charlotte zelf afstand. Onderstaande publiceerde ze zelf. I haar statement zegt ze dat het om een video gaat van vier jaar geleden.