Annabell van der Horst succesvol met Sunny Boy: “Ik denk dat het NK onze laatste wedstrijd is”
3 februari 2024, 13:29
Dressuur
De zestienjarige Annabell van der Horst wist goede resultaten te behalen op de subtopwedstrijd in Pijnacker. Ze reed haar Welshpony Sunny Boy naar twee overwinningen in het Z2 met 66,28% en 66,79%.
‘Ik voelde direct een klik met hem’ Zes jaar geleden ging de familie van der Horst op zoek naar een geschikte pony voor Annabell. “We hebben er best wel lang over gedaan om voor mij een pony te zoeken. Ik reed op de manege en ik kwam niet verder. Ik wilde graag dressuurwedstrijden rijden en toen besloten we om een eigen pony te kopen. We keken zowel naar jongere pony’s als naar pony’s die al wel wat gelopen hadden. Toen kwamen we bij Sunny terecht, een Welshpony van 1,46m hoog met een prachtige palominokleur. Ik voelde direct een klik met hem en het gevoel was beter dan bij andere pony’s. Ik was toen elf jaar oud en ik kon zo op hem weg rijden”, vertelt de amazone.
Koliek De combinatie begon in de klasse B en reed snel hun benodigde winstpunten bij elkaar in de B en het L. “Het ging best wel snel in die klassen. Daarna bleek hij een vetbal van één in zijn buik te hebben en dit veroorzaakte koliek verschijnselen. Hij werd geopereerd en de overlevingskans was 20%, we waren hem bijna kwijt. We hebben er toen heel lang uitgelegen in het tweede jaar dat ik hem had. Na een lange revalidatie ging het weer bergopwaarts, maar toen kwam corona waardoor we geen echte wedstrijden konden rijden. De overgang van de M2 naar de Z1 vond ik een hele grote stap en daarna naar het Z2 ook. Vorig jaar reden we onze eerste internationale wedstrijd in Exloo. Dat vond ik super tof om mee te maken, ik had altijd gedroomd om Z te mogen rijden en toen werden onze doelen steeds verder verlegd. Ik wilde heel graag internationaal starten en ik ben er heel trots op dat ik hem alles zelf heb geleerd en dat we dit samen hebben bereikt.”
Tweede van Zuid-Holland “Vorig jaar ben ik zestien jaar geworden en reden we begin december onze laatste internationale wedstrijd in Kronenberg. We reden een nieuw persoonlijk record van 68,5% in de individuele proef en daar ben ik het meeste trots op. Ook mochten we vorig jaar mee doen aan de wedstrijd in Aken en dat vond ik ook heel indrukwekkend in zo’n grote arena omring met tribunes. Tijdens het eindejaarsconcours bij De Kroo reden we hoogste score ooit met 72,3% in de landenproef”, vertelt Annabell die uitkeek naar deelname op het NK. “Als voorbereiding voor de regiokampioenschappen gingen we naar de wedstrijd in Pijnacker. Mijn gevoel was iets minder, maar de dingetjes die minder goed gingen konden we goed oefenen voor de regio. Op de regiokampioenschappen heb ik heel fijn gereden en Sunny mooi voor kunnen stellen. Helaas had ik wel een behoorlijk juryverschil, maar alsnog hebben we een mooie tweede plaats behaald en ons geplaatst voor het NK!”
‘Het NK is een mooie afsluiter’ Ze vervolgt “Ik denk dat het NK onze laatste wedstrijd is, dat is een mooie afsluiter van onze ponytijd. Ik hoop dat we in de top tien zitten en dat we kür mogen rijden. Dat hebben we vaker gedaan met scores over de 70% en hij wordt vrolijk van de muziek. We lessen één keer per drie weken bij Mischa Koot en één keer per drie weken bij Jeroen Okkema. Daarnaast lessen we twee keer per week bij Mariska Doorduin, die combinatie werkt heel goed voor mij. Ook krijg ik nog training voor mijn houding en zit bij ruitertraining voor de jonge ruiter door Nynke van der Linden. Mijn pony is echt mijn vriendje, maar ik wil ook heel graag verder in de sport. Iedereen zegt dat ik hem tussen de paarden kan starten, maar ik vond het leuk om op dit niveau te rijden. We zijn wel aan het rond kijken, maar zijn nog niet het juiste paard tegengekomen. Het zijn lastige keuzes, maar als ik een goed huisje kan vinden voor mijn lieve pony dan wordt het wel makkelijker. Hij heeft de looks en een hele mooie hals, maar bovenal een geweldig karakter. Ik word al bijna zeventien jaar en de junioren en young riders lijken me ook een hele leuke uitdaging.”
Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan.
Foto: Digishots