Kim Noordijk met Kingston Vienna D
Kim Noordijk met Kingston Vienna D Digishots

Subtop | Kim Noordijk eerste en tweede in de Lichte Tour op K&U Schijndel: “Zonder verwachtingen ons debuut ingegaan”

Dressuur Subtop

Kim Noordijk was zeer succesvol in de Lichte Tour op de K&U wedstrijd in Schijndel. Ze won de Prix St. Georges met de hengst Jupiter (v. Eye Catcher) met 70,39%. Ze werd nipt tweede op haar Lichte Tour-debuut met de merrie Kingston Vienna D (v. Desperado). De merrie deed niet veel onder voor de hengst en scoorde 70,29%. 

Eerste selectiewedstrijd

“Ik wilde graag starten in Schijndel omdat het een kaderwedstrijd was en het was ook de eerste selectie van de TVW Horsetrucks Wintercompetitie. Er is geen NK voor de subtop en organisatie Klavertje Vier heeft deze leuke competitie opgezet. Dit was de eerste selectiewedstrijd van de vijf en in maart is de (halve) finale. Het leek me leuk om deze competitie mee te pakken”, vertelt Kim over haar deelname. Ze won met de hengst Jupiter. “Ik rijd met hem al een goed jaar Lichte Tour en ik merk nu dat het veel meer bevestigd is. Hij heeft onwijs veel souplesse en beweging en dan krijg je al gauw een slingertje. Voor een hengst heeft hij een hele fijne instelling en hij geeft altijd alles, soms zelfs net wat teveel. Als ik de rommeltjes kan weg poetsen dan kan hij zeker nog hoger scoren.”

Steady draftour 

Ze vervolgt “De draftour was heel steady en daarin heeft hij veel veer. In de galop wil hij nog weleens teveel zijn best doen en bouwt dan spanning op. We hadden geen grote fouten op de wissel na de uitgestrekte galop na. Ik ben heel blij dat nu de grote fouten eruit zijn en we moeten in de galop nog wat meer op zoek naar de ontspanning. Als dat lukt gaat hij denk ik net zo scoren als in het drafgedeelte. Ik ben van plan om met hem de voorselecties te gaan rijden voor een startplaats op Jumping Amsterdam en als dat voorbij is om de overstap te maken naar de Intermediaire I. 


Kim Noordijk met Kingston Vienna D - Digishots

Debuut 

“Ik rijd Kingston Vienna D al een tijdje en ze liep een heel mooi debuut. We begonnen met een IBOP en daarna heb ik haar een tijd thuis gehouden. Daarna gingen we verder in het Z2 en werden we 4e op het NK ZZ-Licht. Deze zomer reden we op het NK ZZ-Zwaar en nu zijn we in de Lichte Tour aanbeland. Ik ging zonder verwachtingen van dit debuut naar Schijndel. Ze kan nog weleens heet worden, maar ze bleef nu heel mooi geconcentreerd. Ik was zelf ook wel een beetje verbaasd dat het zo goed ging”, lacht ze. “We kwamen heel fijn door de proef en maakten geen grote fouten. Voor de eerste keer was ik heel tevreden en het is fijn om dat in de score terug te zien.”

Heel Nederland gezien

“Waar Jupiter een rommeltje maakt, is Vienna juist heel stabiel. In de zijgangen laat ze een hele mooie voorbeentechniek zien en daar kregen we veel achten voor. In het drafgedeelte maakt ze een hele mooie houding en ze is heel steady op wedstrijd. Ik wil haar nog een paar keer Lichte Tour starten en als dat stabiel is wil ik met haar misschien ook wel een selectie rijden voor Jumping Amsterdam.” Kim beleefde een druk weekend met de wedstrijd in Schijndel, een vijfde plaats met Joep in de KNHS Roelofsen Horse Trucks Dressuur Competitie finale en de jonge paarden wedstrijd in Delft. “We hebben heel Nederland weer gezien en het was een heel leuk en leerzaam weekend. Met Joep ben ik van plan om Grand Prix te gaan rijden bij de senioren en Jupiter ben ik aan het klaar maken voor de Zware Tour. Daarnaast hebben we veel jonge paarden staan om te trainen, te verkopen of voor de IBOP”, sluit ze af. 

Bron: De Hoefslag, overname zonder bronvermelding en schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan 

Foto’s: Digishots

Kim Noordijk met Jupiter