Gianni Gevers met Kolinca
Gianni Gevers met Kolinca

Subtop | Gianni Gevers wint ZZ-Zwaar debuut met 70%: “Ze is een bijzondere dame”

Dressuur Subtop

Gianni Gevers wist zijn ZZ-Zwaar debuut met Kolinca (v. Ferdeaux) succesvol af te sluiten. De combinatie won hun rubriek in Houten met een persoonlijk record van 70,14%. 

Impulsieve actie

De ruiter had pas kort van te voren bedacht dat hij zijn wedstrijd van het ZZ-Licht om zou zetten naar het ZZ-Zwaar. “Ik dacht dat ze er wel klaar voor was, maar dat de punten zo zouden uitvallen had ik niet gedacht. Ik zou al naar Houten gaan om Lichte Tour te rijden en dacht deze kan ook wel mee. Dat was wel een impulsieve actie, maar ze had al een heel goed seizoen in het ZZ-Licht achter de rug. We zijn drie weken geleden verhuisd en toen heeft ze een week rust gehad. Daarna heb ik haar twee weken thuis gereden en dat ging zo fijn dat we wel op wedstrijd op konden.”

Nederlandse kampioenschappen

“Als driejarige kwam ze onbeleerd bij ons op stal met als doel om te verkopen. We waren op zoek naar een jong sportpaard en ondanks dat ze nog heel schraal was had ze een hele makkelijke manier van lopen. Ze beweegt heel lichtvoetig en heeft drie goede gangen. We zijn wat logeerwerk gaan doen en ook daarna met zadelmak maken was ze heel braaf. We hebben haar daarna best veel meegenomen, als vierjarige in het L2 werd ze vijfde op de Brabantse kampioenschappen. Alle zomers heb ik haar thuis gehouden en dan in de winter gingen we weer op wedstrijd. Als zesjarige werd ze zesde in het Z1 op de Brabantse en zevende op het NK. Het jaar erna reden we Z2 ook op het NK en afgelopen zomer werd ze negende van Nederland in het ZZ-Licht”, vertelt Gianni. 

‘Afgewerkt van A tot Z’

De jury in Houten schreef dat ze genoten hadden en dat de proef van A tot Z was afgewerkt. “Ze gaven leuke complimenten over de harmonie. Voor de wisselseries kregen we een 8 en een 7,5 en daar was ik heel blij mee. Ze heeft er lang over gedaan om de wissels echt goed te springen. De ene pirouette was minder mooi, maar voor de andere kregen we een 7,5. Het drafgedeelte is heel steady en lichtvoetig aan het worden. We kregen veel 7,5’en en voor een 8 mag ze nog net wat mooier in het frame blijven. Vroeger was ze heel ril en ze moest ook echt het vertrouwen krijgen, maar ik heb het gevoel dat ik nu alles met haar kan. Ze doet alles zo makkelijk en ze is een bijzondere dame. We zijn nu thuis bezig met een begin aan de piaffe en de passage en dat pakt ze goed op. Zo probeer ik haar steeds sterker te maken en handiger met haar lijf.”

Eigen stal voor 30 paarden

“Voorlopig blijven we wat leuke ZZ-Zwaar rijden en uiteindelijk is de Lichte Tour de bedoeling. Maar omdat de Lichte Tour en jonge paarden wat lastig te combineren is op de kampioenschappen blijven we deze winter ZZ-Zwaar rijden”, vertelt de ruiter die begin september is verhuisd. “We hadden de paarden kleinschalig aan huis en nu hebben we een stal gekocht in Rijsbergen. We hebben plaats voor 30 paarden en een deel is training en een deel pensioen. Samen met mijn partner, schoonzus en zwager hebben we de accommodatie gekocht en ik hoop zo goed mogelijk een leuk aantal paarden te kunnen trainen. Jonge paarden opleiden vind ik heel leuk, maar Lichte Tour rijden vind ik ook fantastisch!”

Bron: Hoefslag, overname zonder bronvermelding én schriftelijke toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan. 

Foto: Gianni Gevers