Mariska over ‘gestolen’ oude Shetlander: “De eigenaar heeft hem zwaar verwaarloosd. Schande!” *VIDEO’S*
23 april 2021, 11:17
Algemeen
Luizen en maden
De Shetlander Enterprise (31), Pietertje van de Veldhoeve, kwam volop in het nieuws toen hij enkele weken geleden gestolen zou zijn uit de wei bij zijn eigenaar Hans Hendrikx (75). Op 12 april bracht de politie Enterprise terug. De (landelijke) media besteedde hier veel aandacht aan. Volgens Hans zou zijn pony niet door hem verwaarloosd zijn, maar nu neemt het verhaal een compleet andere wending.
Mariska, die Enterprise al die tijd met iemand anders verzorgd heeft, vindt het schandalig dat de pony terug is gegaan naar de eigenaar. “De pony was echt zwaar verwaarloosd. Hij was er enorm slecht aan toe. Zijn hoeven waren veel te lang en helemaal vervormd. Nadat de smid was geweest kon hij eindelijk weer normaal lopen, want dan kon hij amper. Zijn vacht was vreselijk en had gewoon dreadlocks. Daarnaast krioelde de vacht van de luizen en in zijn manen had hij ook miljoenen eitjes. We hebben experts gevraagd hoe lang hij al luizen kon hebben. Die zeiden dat de staat zo ernstig was, dat hij dit mogelijk al jaren had. Daarvoor hebben we hem behandeld, maar de vacht was zo slecht dat scheren voor hem de enige optie was. Anders zou hij nooit van de luizen afkomen. Natuurlijk hebben we hem toen een deken op gedaan. Waarschijnlijk had hij al jaren jeuk. Hij schuurde aan één stuk door, hij gooide zich letterlijk tegen alles aan wat hij tegen kwam en zat onder de wonden. Uit die wonden kropen maden. Verder was zijn gebit vreselijk. Hij is natuurlijk al 31, dus dan is het gebit vaak niet mooi meer, maar het heeft wel onderhoud nodig. Zijn kiezen boven waren eruit, maar zijn kiezen onder waren vreselijk scherp. Daardoor had hij veel pijn tijdens het eten. Ook had hij zeer ernstig ontstoken ogen, die we hebben behandeld.”
[caption id=”attachment_193947” align=”aligncenter” width=”300”]
Hoeven Pietertje[/caption]
Veel meldingen gedaan
“Er waren al heel veel meldingen door verschillende mensen gedaan bij 144 red een dier, de dierenbescherming en de inspectiedienst. In maart is de dierenpolitie eindelijk bij hem wezen kijken, maar zij zagen absoluut geen tekens van verwaarlozing, zo schreven ze op hun Facebook pagina. Sterker nog, ze schreven erbij dat het een goed verzorgde pony was met wat ouderdomsproblemen. Ik snap dat echt niet. Je hoeft echt geen paardenkennis te hebben om te zien dat hij zwaar verwaarloosd was. Iemand kon het niet langer aanzien en heeft hem meegenomen. Diegene heeft hulp gezocht bij mij en een collega. We zijn voor hem gaan zorgen. Op maandag kwam hij bij ons en op woensdag kwam hij in de media. Toen dachten we dat het om deze pony zou kunnen gaan. Op zondag viel de politie bij ons binnen. We hebben toen alle foto’s en video’s aan de politie laten zien om aan te geven in welke slechte toestand hij was. De politie heeft toen de dienstdoende officier van justitie gebeld met de vraag of hij bij ons mocht blijven. Van de officier van justitie mocht hij blijven, maar twee dagen later vielen ze toch weer binnen, met veel bombarie.”
[caption id=”attachment_193948” align=”aligncenter” width=”225”]
Kapotte huid Pietertje[/caption]
Aangifte gedaan
“Ze wilden hem meenemen en die deken moest af. Gelukkig kregen we ze zover dat hij de deken toch op mocht houden. De pony is 31 jaar en geschoren en het was koud. Dan trek je die deken er toch niet af! We hebben gelukkig ook nog een zak seniorenslobber mee kunnen geven. Ik word nu beschuldigd van heling, maar naar mijn mening heb ik niks fout gedaan. Ik heb alleen de pony willen helpen. Meneer zocht groot de media op en zet ons weg als activisten. Blijkbaar mag je in Nederland je pony in zo’n slechte toestand brengen. Hij fokt al 60 jaar pony’ en heeft er nog 22 lopen, dan hoor je toch beter te weten? Iedere leek kan zien dat het niet goed ging met die pony. Ik snap niet waarom die man niet opgepakt wordt. Ik heb heb in ieder geval aangifte tegen hem gedaan. Je paardenhart bloedt als je dit ziet en meemaakt”, besluit Mariska verdrietig.
[caption id=”attachment_193951” align=”aligncenter” width=”208”]
Gebit Pietertje[/caption]
[caption id=”attachment_193954” align=”aligncenter” width=”300”]
Pietertje na zijn vele noodzakelijke behandelingen[/caption]
Bekijk hier een video van de miljoenen luizen die door de vacht gaan en een video waarin hij stapelgek wordt van de jeuk .
Pas op schokkende beelden.
Bron: De Hoefslag