Gisella: “Jij hebt op heel hoog niveau reining gereden. Daar trainde je voor. Had je doelen voor de trainingen? Hoe werkte je in die tijd?”
Fenna: “Ik was altijd wel bewust van welzijn en ik had een goed team specialisten om me heen, maar als ik kijk naar de trainingen, dan was dat vooral op gevoel. “Ik zou willen dat ik toen de kennis had die ik nu heb.”
G: “Welke specifieke kennis bedoel je dan?
F: “Ik weet nu zoveel meer dan toen. Ik trainde al wel met hartslagmeter, wat toen nog heel nieuw was. In het team werd ik ook zeker heel goed begeleid. Ik had een ontzettend getalenteerd paard, een Rolls Royce onder de paarden. Hij was heel atletisch en had de juiste mindset. Alles ging hem heel makkelijk af. Ik was dus vooral bezig om hem fit te houden. De basis conditie is daarin heel belangrijk. Reining kenmerkt zich ook door explosiviteit in de oefeningen, denk aan een spin. Het is belangrijk de oefeningen goed uit te voeren, want dan zijn ze minder gevoelig voor blessures. HIj heeft ook nooit een blessure gehad, omdat ik heel bewust bezig was om hem technisch klaar te maken voor de oefeningen en trainde op spierkracht, balans en coördinatie. Verder verdeelde ik het werk goed over de week. Ik had niet een heel duidelijk plan, maar deed het meer op gevoel.”