Abdel Said (BEL) - Bonne Amie
Longines FEI Jumping European Championship A Coruña 2025
© DigiShots
Abdel Said (BEL) - Bonne Amie Longines FEI Jumping European Championship A Coruña 2025 © DigiShots DigiShots

Abdel Saïd wint Longines Global Champions Tour Super Grand Prix, Harrie Smolders zesde

Springen

Veertien geselecteerde combinaties reden zaterdagavond de Longines Global Champions Tour Super Grand Prix met een prijzenpot van €1.250.000 euro. Voor Nederland wist Harrie Smolders beslag te leggen op de zesde plaats. De Belg Abdel Saïd zette in de tweede ronde de snelste tijd neer en won 300.000 euro. 

Gemixt podium

Geen enkele combinatie wist de twee ronden met nul strafpunten af te leggen. De Belg Abdel Saïd finishte in 62,43 seconden met Bonne Amie (A Big Boy x Landfriese). Hij bleef hiermee nipt voor op de Fransman Simon Delestre. Hij reed Cayman Jolly Jumper (Hickstead x Quaprice Bois Margot) in een tijd van 62,45 seconden over de eindstreep. De top drie werd gecompleteerd door de Britt Scott Brash. Hij kwam dichtbij met zijn tijd van 62,81 seconden met Hello Chadora Lady (Chacco-Blue x Nintender).

Harrie Smolders bleef in de eerste omloop foutloos en kreeg net als veel andere combinaties vier strafpunten in de tweede ronde. Met zijn Monaco (Cassini II x Contender) werd zesde in een tijd van 66,40 seconden. 

Bekijk hier de uitslag.

Bron: De Hoefslag

Foto: Digishots