Karl Cook - Caracole de la Roque
CHIO Rotterdam 2025
© DigiShots
Karl Cook - Caracole de la Roque CHIO Rotterdam 2025 © DigiShots © DigiShots

CHIO Rotterdam | Karl Cook wint Grote Prijs van Rotterdam, Bas Moerings vijfde

Springen

De Grote Prijs van Rotterdam werd gekenmerkt door een hoog niveau deelnemers. De Amerikaan Karl Cook wist als snelste ruiter over de finish te rijden en won de wedstrijd. Het parcours over 1,60m leverde geen problemen op voor zijn Caracole de la Roque (v. Zandor). Het beste Nederlandse resultaat werd behaald door Bas Moerings die zijn hengst Ipsthar naar de vijfde tijd reed. 

Balk voor Bas Moerings

In het basisparcours gingen 48 combinaties van start waarvan acht combinaties zich wisten te plaatsen voor de barrage. Drie Nederlandse ruiters kwamen terug na een foutloze terug. Bas Moerings kon als eerste een poging wagen om de tijd van Karl Cook te verbeteren. Dit lukte niet met een balk en 39,36 seconden op de klok. 

Maikel van der Vleuten

Hessel Hoekstra kreeg met de goedgekeurde imponerende hengst VDL Comthago een langsloper en drie tijdfouten in de barrage. De combinatie zakte naar de zesde plek. Maikel van der Vleuten was de laatste ruiter die met collega dekhengst O’Bailey vh Brouwershof N.O.P. zijn eerste Grote Prijs van Rotterdam kon winnen. Deze prijs staat nog niet op de erelijst van de ruiter, maar het lukte dit jaar niet. Ze werden met acht strafpunten achtste. 

Halve finale EEF series

Bas Moerings is de man in vorm. Zo won hij drie weken geleden de Grote Prijs van Eindhoven met Ipsthar en was hij vorige week met Kavinia derde in de Grote Prijs van Outdoor Gelderland. Volgende week neemt Bas met de schimmelmerrie deel aan de halve finale van de EEF series in Boedapast. De combinaties zat een paar weken geleden in het winnende team van de EEF Nations Cup in Kronenberg. Over een goede flow gesproken. 

Bron: KNHS

Foto: Digishots