The Dutch Masters | Simon Delestre wint Rolex Grand Prix met enige foutloze barragerit, Harrie Smolders zesde
16 maart 2025, 18:20
Springen
The Dutch Masters
De combinaties van wereldniveau hadden zondagmiddag moeite met het zware parcours tijdens de Rolex Grand Prix. Van de 40 combinaties wisten slechts 3 combinaties het parcours foutloos af te leggen. In de barrage wist enkel de Fransman Simon Delestre opnieuw foutloos te blijven en won hiermee het hoofdnummer springen van The Dutch Masters. Harrie Smolders won vorig jaar de Rolex Grand Prix in Genève en plaatste zich nu als zesde en beste Nederlandse ruiter.
Extra bonus Harrie Smolders ging na het winnen van de Rolex Grand van Geneve van start als een van de hoofdfavorieten. De winst in Den Bosch zou de ruiter een extra bonus opleveren. De Rolex Grand Prix van ’s Hertogenbosch is een van de vier Rolex Majors (Aken, Calgary en Geneve) waar veel geld te verdienen valt. Harrie Smolders reed opnieuw een weergaloze ronde, maar Monaco toucheerde de hoogste balk van een steilsprong die in het zand viel. De combinatie nam de zesde plaats in in het eindklassement dankzij een snelle tijd van 71,92 seconden en wonnen 45.000 euro prijzengeld.
Harrie Smolders (NED) - Monaco
The Dutch Masters 2025
© DigiShots - DigiShots
‘Monaco heeft vandaag laten zien dat hij met de wereldtop mee kan’ “Het was niet onmogelijk vandaag om te winnen. De barrage had mijn wel gepast. Hij raakte de steilsprong maar net aan en ik dacht dat de balk bleef liggen. Dat was helaas niet zo. Maar ik was blij met de vorm van Monaco. Hij had echt weer de vorm om te winnen vandaag. Meer konden we niet doen. Het was toch wel een zwaar parcours en de manier waarop Monaco sprong was toch echt wel heel gemakkelijk. Monaco heeft vandaag laten zien dat hij met de wereldtop mee kan. En ik ook”, lacht de ruiter tevreden na afloop.
Kim Emmen elfde Kim Emmen en haar Olympische merrie Imagine werden uitstekend elfde met vier strafpunten. De amazone kan zich met haar merrie op gaan maken voor de FEI Longines wereldbekerfinale in de eerste week van april in Basel. Van de week werd bekend dat Kim Emmen dankzij het uitvallen van de Zwitser Steve Guerdat zich heeft geplaatst voor de finale. Zaterdagavond werd haar werkgever Eric Berkhof, die de merrie Imagine in mede- eigendom heeft, gehuldigd als Paardensportman van het Jaar.
Grandorado TN N.O.P. dertiende Willem Greve won vorig jaar de Rolex Grand Prix van de The Dutch Masters met Highway N.O.P. Zondagmiddag kreeg hij met zijn andere wereldtopper Grandorado TN N.O.P. vier strafpunten en werd daarmee 13e. De combinatie heeft zich geplaatst voor de wereldbekerfinale in Basel.
Bekijk hier de uitslag.
Bron: KNHS
Foto: Digishots