Afbeelding
Foto: Chays Fotografie

Annemarie Naalden: “Madessa en ik leren alles samen”

Springen

Annemarie Naalden (17) reed lange tijd verschillende verzorgpony’s voor het tijd werd voor een eigen paard. Ze wilde graag verder komen in de springsport en viel tijdens haar zoektocht voor de schimmel merrie Madessa.

Annemarie en Madessa zijn ondertussen bijna twee jaar samen. “Ik zocht destijds een paard dat jonger was dan tien jaar. Ik ben nog maar zeventien en wilde dus wel de komende jaren plezier kunnen hebben van mijn paard. Madessa was vijf, sprong fijn en vond de dressuurmatige basis nog iets lastiger. Achteraf had ik misschien een paard moeten kopen waar al iets meer basis op zat. Ik was natuurlijk nog niet erg ervaren, dus we hebben nu alles samen moeten leren. Het was makkelijker geweest als dat niet nodig was, maar tegelijkertijd leren we nu beide natuurlijk super veel.”

Kleine dingen maken groot verschil

Waar liep Annemarie tegenaan? “Madessa blokkeerde bijvoorbeeld behoorlijk op de minste druk van mijn hand. We hebben de afgelopen twee jaar natuurlijk zeker niet stilgestaan, maar we zijn nog altijd bezig om haar na te laten geven als ik mijn handen sluit. Dat is natuurlijk een lang proces wat je niet kan afdwingen.” Inmiddels heeft Annemarie een instructrice gevonden die haar en Madessa beide verder kan helpen. “Daar ben ik heel dankbaar voor. Daarnaast staat ze nu veel dichter bij huis, waardoor ik er dagelijks heen kan. Zulke dingen maken een groot verschil, de basis zit er inmiddels stukken beter op.”

Beide jong

Annemarie en Madessa rijden dressuur en springwedstrijden. “We doen het wel nog rustig aan hoor. Ik ben er een paar keer afgevallen, waardoor mijn vertrouwen in het parcours op wedstrijd te wensen overlaat. Maar dat geeft niet, het hoeft ook niet allemaal binnen nu en een paar weken te gebeuren. We hebben de tijd en zijn beide nog jong. Zolang we er maar plezier in hebben, dat vind ik het belangrijkst!”

Bron: De Hoefslag, overname zonder toestemming via hoefslag@mphorses.nl is niet toegestaan

Foto: Chays Fotografie