Rondje Instructie Mennen 2016
© DigiShots
Rondje Instructie Mennen 2016 © DigiShots DigiShots

Jacques Poppen wint het NK-paramennen enkelspan: “Als je in zo’n wedstrijd zit, wil je ook winnen”

Michelle Klutman
Sport

Op de laatste observatiewedstrijd voor het WK werd in Wierden het Nederlands kampioenschap para-mennen verreden. Jacques Poppen werd al vier keer wereldkampioen, maar won nog nooit Nederlands kampioen. De 58-jarige menner en zijn paard Sylvester werden in Wierden voor het eerst bekroond met de nationale titel.

Ieder onderdeel een andere winnaar

Omdat er maar vier deelnemers op de startlijst stonden leek het vooraf geen spannend kampioenschap te worden. In werkelijkheid was dit anders. Na de dressuur stond Jacques Poppen op de eerste plek, maar moest deze op de tweede dag na de marathon afstaan aan titelverdediger Hans Arends die de marathon op naam schreef. Josien de Boer, de Nederlands kampioene van twee jaar geleden won de vaardigheid, maar zag Jacques Poppen langszij komen en er met de titel vandoor gaan.

Ik werk er ook hard voor’

“Ik had Sylvester mee, daar rijd ik nu drie seizoenen mee. Hij ontwikkelt zich als een echte dressuur- en vaardigheidstopper”, vertelt Jacques Poppen vol trots. “Vooral in de dressuur maakt hij grote sprongen vooruit. Dat smaakt naar meer. Hij was blij met zijn eerste nationale titel. “We hebben alle drie een onderdeel gewonnen, dat is leuk, we zijn aan elkaar gewaagd. Maar ik ben teveel sportman om de anderen de overwinning te gunnen. Ik werk er ook hard voor. Als je in zo’n wedstrijd zit, wil je ook winnen. Zo simpel is het.”

Een wedstrijd op niveau

“Een compliment voor de organisatie, die op professionele wijze de wedstrijd heeft aangepast en er een echte observatiewedstrijd van maakte. We hadden in Gaasterland door de weersomstandigheden een wat aangepaste observatiewedstrijd. Nu bleef op de marathondag de temperatuur op 23 graden steken, dus hoefde er geen onderdelen afgezwakt te worden. Dit was dus een wedstrijd op niveau die me veel informatie gaf”, vertelt bondscoach Ad Aarts die zich dezer dagen gaat buigen over zijn WK-selectie.

De observatiewedstrijd werd gewonnen door Larissa Jansma en haar paard Dandy Jane, voor Cindy Benschop op de tweede plaats en Kim de Groot als derde.

Klik hier voor de volledige uitslag.

Bron: KNHS

Foto: Digishots