Volkskrant: ‘Tokio 2021 kan doorgaan zonder een tiental sporten, waaronder paardensport’
22 juni 2020, 00:00
Dressuur
Kostbare elitesporten
Het verplaatsen van de
Olympische Spelen in Tokio naar 2021, is ook organisatorisch een grote uitdaging. Er zouden ruim 11.000 sporters deelnemen; een gigantisch evenement. De Volkskrant koos tien sporten uit, die in hun ogen kunnen worden
geschrapt zonder veel afbreuk te doen aan de Spelen. De paardensport is daar één van.
Net als zeilen en de moderne vijfkamp, valt de paardensport in deze redenering onder de kostbare elitesporten. “De logistieke problemen van paardensport zijn de zwaarste van de olympische onderneming”, luidt de toelichting. “Het vervoer van paarden is een ware uitdaging. De gezondheid van de viervoeters, dieren met een waarde van miljoenen euro's, gaat boven alles. In 1956 (Stockholm) en 2008 (Hongkong) vonden de ruiterwedstrijden om veterinaire redenen op vervangende locaties plaats. Anky van Grunsven veroverde haar derde goud in de dressuur onder de wolkenkrabbers van Hongkong, een haast vervreemdende olympische ervaring. De intrinsieke zakelijkheid van paardensport, ruiters zijn vaak handelaars of huurkrachten, is bij de Spelen een heuse hinderpaal. Eigenaren verkopen paarden aan de hoogst biedende. Zo miste de Nederlander Edward Gal, regerend wereldkampioen, het olympische goud van 2012, omdat zijn paard Totilas na de Wereldruiterspelen van 2010 aan de hoogstbiedende werd verkocht.”
Andere sporten
Tennis, golf, voetbal en honkbal zou de Volkskrant schrappen omdat deze sporten de Spelen als bijzaak zien. Gewichtheffen, schieten en boksen vallen af omdat ze ‘op gespannen voet staan met Olympische idealen’. Het afschaffen van deze tien sporten, zou zorgen voor ruim 2400 minder sporters in Tokio.
Bron:
Volkskrant
Foto: Remco Veurink
[adrotate banner=”894”]