Angelique van Dijk onder de radar naar de Zware Tour
24 juli 2020, 00:00
Dressuur
Heel groot
Angelique van Dijk maakte afgelopen weekend met Eastpoint (v. Westpoint) haar debuut in de Zware Tour. Na een score van ruim 60% mogen ze nu Grand Prix starten. Iets wat ze van te voren nooit gedacht had.
"Iedere keer verrast hij me weer. Alles wat hij doet is een cadeautje", zegt ze blij.
Angelique en haar man fokten de nu elfjarige Eastpoint zelf. "Als 3,5-jarige ben ik hem gaan rijden. Gek genoeg was het geen slungel, ondanks dat hij zo groot was. Hij is nu 1.86m en ik vind het heel bijzonder wat hij met zijn grote lijf doet. Hij is een beetje ril en altijd wakker en alert. Dat maakt het voor mij wel makkelijker om hem te rijden met mijn korte benen."
Horen bij elkaar
Met andere paarden was het ZZ-Licht het hoogste wat ze gestart had. "Wat ik rij is allemaal eigen fok. Als ze het dan zo goed doen is dat super leuk. Normaal worden de paarden verkocht als ze Z of ZZ-Licht lopen. Eastpoint niet. Hij was vanaf het begin al heel speciaal voor mij. Hij is altijd heel oplettend op mij en samen kunnen we dit. We horen echt bij elkaar en hij gaat ook zeker niet meer weg. Het is mijn 'once of a lifetime paard'."
Ver van mijn bed
Inmiddels is de combinatie aanbeland in de Zware Tour, maar tot nu toe bleven ze aardig onder de radar. "Niemand zag hem zitten. Ik heb hem wel een paar gestart op de Limburgse kampioenschappen, maar dan lukte het altijd net niet. Ik probeer gewoon lekker mee te doen en overal van te genieten. Ik heb hem ook internationaal in de Lichte Tour gestart. Als ik dan in de middenmoot eindigde was ik al heel blij. Grand Prix rijden was ook nooit mijn doel. Daar moet je een heel goed paard voor hebben en zelf heel goed kunnen rijden. Vorig jaar was het nog echt een ver van mijn bed show. Extra bijzonder dat we het nu wel mogen."
Verschil groot
"Ik vind het verschil tussen de Lichte Tour en de Zware Tour wel enorm groot. Ik ben er ook nog niet aan toe om nu Grand prix te starten. Ik wil eerst de Inter II goed kunnen rijden en dan kijken we wel verder. Met Theo (
Hanzon red. ) train ik lekker door. Ik ben in ieder geval heel blij met dit debuut en ik vond het hee leuk om aan dit niveau te proeven. Het leuke is dat de hele stal en zelfs de hele buurt met ons meeleeft. Ook al is het geen 70 of 80 procent-paard."
Lol met je knol
"Thuis mag hij ook gewoon paard zijn en gaat hij lekker de wei in en mee naar het bos. Mijn man en ik genieten echt samen van hem. Hij gaat er ook mee naar het bos. Ouderwets lol met je knol hebben, maar toch naar de Zware Tour", lacht ze.
Tekst: Denise Dekens
Bron: De Hoefslag