Ceylan Avinal en Zygrande Le Coupied
Ceylan Avinal en Zygrande Le Coupied Foto: DigiShots

Ceylan Avinal na eindvonnis hoger beroep: “Ik kan weer gaan leven in plaats van overleven”

Dressuur

In shock

Vijf jaar lang leefde de Turks-Nederlandse amazone Ceylan Avinal in grote onzekerheid. Haar paard Zygrande Le Coupied, die ze opleidde tot de Grand Prix, zou niet haar eigendom zijn, maar van haar ex-stiefvader Verboort. Verschillende rechtszaken volgoeden vier jaar lang, omdat Ceylan claimde wel eigenaar te zijn. Ze vluchtte met hem naar Turkije. Er is nu, na vier jaar, eindelijk een eindvonnis in het hoger beroep uitgesproken: Ceylan is de rechtsmatige eigenaar van Zygrade. “Ik ben een beetje in shock en kan het nog niet geloven”, vertelt Ceylan. “Ik moet er echt nog aan wennen, maar ik ben super blij dat het nu eindelijk klaar is. Echt bizar dat het hoger beroep vier jaar geduurd heeft. In 2019 heeft de rechter een tussenvonnis uitgesproken, waarin ik al als rechtmatige eigenaar werd aangewezen. Verboort had toen nog de tijd om met tegenbewijs te komen. Dat heeft heel lang geduurd en nu is eindelijk het eindvonnis uitgesproken. Ik heb mijn leven weer terug en ik kan eindelijk weer gaan leven in plaats van overleven.”

Terug in Europa

“Ik ben inmiddels terug in Europa met Zygrande en ik kan niet wachten om weer op wedstrijd te gaan. Hij is inmiddels 16 jaar, maar nog echt super fit. Gisteren lag ik er nog bijna af. In de laatste jaren heeft hij weinig geleden. Ik heb hem wel gewoon doorgereden, maar niet wedstrijd gericht getraind. Voordat ik naar Turkije vertrok met hem startten we Grand Prix. De afgelopen jaren zijn van ons afgenomen en die pijn zit wel heel diep.”

Positief gebleven

“Niemand had verwacht dat het zo lang zou gaan duren, toen ik met hem in een vlaag vertrok. Ik ben wel altijd positief gebleven. In de laatste jaren ben ik enorm gegroeid als persoon. Ik heb mezelf heel goed leren kennen. Dat moet wel als je alleen bent en altijd achterom moet kijken. Ik heb ook vrienden voor het leven gemaakt. Dat zijn positieve dingen uit deze periode. Daarnaast ben ik enorm dankbaar dat Zygrande nog steeds bij mij is. Dat is het allerbelangrijkste!”

Goed hart

“Zonder hulp van advocaat Stephen Wensing was het allemaal niet gelukt. Die man is echt geweldig! Hij heeft zo’n goed hart en is echt menselijk. Hij heeft echt alles voor mij gedaan. Ik ben hem super dankbaar!” Bron: De Hoefslag